CeBIT Eurasia’nın 2012 ortağı KKTC

KKTC Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hamza Ersan Saner  konuyla ilgili olarak, Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile beraber açılışını gerçekleştirdikleri ‘2 inci Fiber Optik Kablo’ projesinin KKTC’yi Türkiye’ye ve dünyaya çok daha hızlı bağlayacağının altını çizerek, bilişim yatımlarına ilişkin başlatılan olumlu sürecin bu kararda önemli bir etken olduğunu söyledi.

CeBIT Direktörü Murat Özer, “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin bu yıl çok etkin bir katılım gerçekleştirdiğini 2012 yılında International CeBIT Partner olması ile beraber turizmden sonra, artık bilişim adası olarak da anılacağına inandığını belirtti.

2012 CeBIT Eurasia Fuarı’nın ve CeBIT Sinerji Zirvesi’nin Kuzey Kıbrıs’ la bilişim alanında karşılıklı yatırım ve işbirliği yapmak isteyen tüm ulusal ve uluslararası firmalar için önemli bir fırsat sunacağını belirtti.

Özer, bu yıl CeBIT Bilşim Eurasia yıl 120.000’nin üzerinde ziyaretçi ağırladıklarını, 17 farklı ülkeden 1078 katılımcının yer aldığını ve 84 farklı ülkeden 5600 ün üzerinde yabancı üst düzey ziyaretçinin ağırlandığını ve 2012 için hedeflerinin, içinde bulunduğumuz coğrafyada büyüyerek ilerlemek olduğunu söyledi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu