CeBIT Eurasia’ya yeni direktör

Bu yıl 6 – 10 Ekim tarihlerinde 11cisi düzenlenecek olan, Türkiye’nin bilgi ve iletişim teknolojileri konusunda Avrasya’ya açılan ticaret kapısı CeBIT Bilişim Eurasia, büyümesini tüm hızıyla sürdürüyor. Geçtiğimiz yıl 5 gün içinde 22 ülkeden 1.224 katılımcı ve 146 bin 572 ziyaretçiyi bir ticaret sinerjisi içinde ağırlayan CeBIT Bilişim Eurasia’nın fuar direktörlüğüne Murat Özer atandı.1971, İstanbul doğumlu olan Murat Özer, orta öğrenimini Ankara Atatürk Anadolu Lisesi, lise öğrenimini Bursa Anadolu Lisesi’nde tamamlayıp, yüksek öğrenimini ise Avusturya Viyana’da devam etti. 1996 yılında eğitimini Ekonomi ve İşletme üzerine Viyana’da tamamlayan Özer, kariyer hayatına aynı sene Siemens AG bünyesinde Haberleşme Teknolojileri’nde planlama, finans ve satış görevleriyle başladı.1999-2001 yılları arasında Ford Motor Company’nin Türkiye‘de yüzde 100 iştiraki olan Ford Credit Bank Plc. Türkiye ofisinde Bölge Müdürü olarak görev yapan Murat Özer, 2001-2003 yılları arasında şirketin Londra merkezinde Güney Amerika ve Doğu Avrupa pazarlarından sorumlu müdür olarak görevine devam etti. Bu süre içerisinde ‘”Ford Girişimcilik Ödülü”nü alan Özer, Ford Motor Company tarafından Orlando‘da düzenlenen uluslararası platformda “Ford Elite Team”e seçilerek ülkemizi uluslararası platformda da temsil etti.
2003 yılında Epod firmasının Avustralya, Yeni Zelanda ve Uzak Doğu satış ve pazarlarından sorumlu Pazarlama ve Satış Direktörü olarak iki yıl görev yapan Özer, Avusturalya – Türk Dostluk Derneğinde aktif görev alarak, Avustralya’da düzenlenen Çanakkale Anma Günlerini Organizasyonunda önemli rol oynadı. Murat Özer, iyi derecede İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.