CeBIT hedefi tam 12’den vuracak

CeBIT Bilişim Eurasia 2010’da yer alacak yenilikler ve özel projeler, bugün HİFAŞ Genel Müdürü Alexander Kühnel, Fuar Direktörü Murat Özer, Hannover Mese International İstanbul Genel Müdür Yardımcısı Ufuk Altıntop ve fuar ana sponsoru Turksat Genel Müdür Danışmanı Doç. Dr. Asım Balcı’nın katılımı ile düzenlenen basın toplantısında tanıtıldı. Avrasya’nın en büyük iş ve teknoloji platformu olan CeBIT Bilişim Eurasia, 6-11 Ekim tarihleri arasında farklı ülke ve bölgelerden gelecek onbinlerce profesyonel, yönetici, bilim adamı, kamu yetkilisi ve teknoloji meraklısını aynı çatı altında buluşturacak. Bu yıl yenilenen yapısıyla fuar yalnızca Avrasya bölgesindeki bilişim firmalarını değil, işinde bilişim ve teknolojiyi kullanan dikey sektör firmalarını, kamu kurumlarını ve medya kuruluşlarını da katılımcı olarak ağırlayacak. Özellikle işini bilişim teknolojileri ile geliştirmek isteyen iş adamları için kapsamlı bir bilgilenme platformu oluşturmak amacıyla sivil toplum kuruluşlarının etkinlikleri ve özel projelerle zenginleştirilen CeBIT Bilişim Eurasia’daki yenilikler, düzenlenen basın toplantısıyla paylaşıldı. “TÜRKİYE BİLİŞİM SEKTÖRÜYLE KALKINACAK”
Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren HİFAŞ Genel Müdürü Alexander Kühnel, CeBIT Bilişim Eurasia 2010’un yenilenen yapısı ile bu yıl daha geniş kitlelere hitap ettiğini söyleyerek; “Türkiye bilişim teknolojileri alanında hızla büyüyen en önemli pazarlardan biri konumunda. Yakın zamanda etkisini hissettiren sıkıntılı döneme rağmen, stratejik konumda yer alan Türkiye’de bilişim sektörünün yapılan araştırmalara göre pazar büyüklüğünün 2013 yılında 13.6 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Bu yıl sektörün %10 – %15 büyüyeceği beklentisini, hali hazırdaki bilişim yatırımlarını, tüketicilerin teknolojiye olan ilgisi ve yakınlığını göz önünde bulundurursak, 2013’te bu rakamlara ulaşmak hiç de hayal değil. 11 yıl önce İstanbul’u dünyanın teknoloji başkentlerinden birisi yapma amacıyla çıktığımız yolda bugün geldiğimiz noktaya baktığımızda, çok önemli yollar kat ettik. Donanım dünyasındaki yeniliklerin yanı sıra yazılım ve kurumsal çözümlerin sergileneceği, katılımcı firmalara daha fazla iş yapma fırsatı sunan çeşitli projelerle içeriği zenginleştirilmiş bir fuara hazırlanıyoruz. Günlük hayatta yaşam alanlarımızı tümüyle saran bilişim ve teknoloji dünyasını, CeBIT Bilişim Eurasia 2010’da uygulamalı olarak teknoloji tutkunlarıyla buluşturacağız” açıklamasını yaptı.

“HEDEF BÜYÜTENLERİN BULUŞMA ADRESİ”
Yenilenen içeriğiyle CeBIT Bilişim Eurasia’nın, farklı sektörlerde faaliyet gösteren tüm şirketlere bir fuardan daha fazlasını sunacağını dile getiren Fuar Direktörü Murat Özer; “Geçtiğimiz yıl 22 ülkeden katılımcı, 79 ülke ve Türkiye’nin tüm şehirlerinden 146 binin üzerinde ziyaretçiyi bir araya getiren CeBIT Bilişim Eurasia, bu yıl daha da iddialı. Her yıl dünyanın dört bir yanından gelen profesyonel ziyaretçilerin yanı sıra bu yıl “Uluslararası Alım Heyeti” programı çerçevesinde aralarında Rusya, Irak, Azerbaycan, Fas, Libya, Mısır ve İran’ın da olduğu 20 farklı ülkeden satın almacıları masrafları karşılanarak Türkiye’ye davet ediyoruz.

Ayrıca fuar çerçevesinde Anadolu’nun karar vericilerine ve üretime dayalı sektörlerde faaliyet gösteren firmaların yöneticilerine yönelik özel iki program daha düzenliyoruz. Bu kapsamda, “Anadolu VIP” ve “Anadolu Alım Heyetleri” programlarıyla Türkiye’nin 20 şehrinden lokomotif sektörlerin satın almacılarını fuarda ağırlayacağız.

CeBIT Bilişim Eurasia’nın en büyük yeniliklerinden biri ise, “b2fair Matchmaking” aktivitesi. Bu etkinlik kapsamında hedef bölgelerinde işini büyütmek isteyen katılımcı firmaların, hedefledikleri sektörlerin karar vericileriyle randevulaşarak yüz yüze iş görüşmeleri gerçekleştirmelerini sağlayacağız” dedi.

Smart Cities / Akıllı Kentler projesi ile Türkiye’nin 80 ilinden davet edilen belediye ve diğer üst düzey kamu yöneticileri CeBIT Bilişim’de geleceğin modern şehirleri için bir araya gelecekler.

CeBIT Bilişim Eurasia 2010’da “İş Dünyası” ve “Dijital Yaşam” ana bölümlerinin yanı sıra, “Kamu Sektörü” ve “Medya & Özel Sunumlar” adında iki yeni ana bölümün de yer alacağını söyleyen Özer; fuarda iş dünyasına yönelik çözümlerin yanı sıra e-devlet, e-belediye, akıllı kentler, kamu, Green IT, akıllı ev teknolojileri, web teknolojileri, 3D teknolojiler, yeni görüntüleme ve baskı sistemlerinin sergileceğini, ayrıca ziyaretçilerin “Bilişim Market” alanında son teknoloji ürünlerini avantajlı fiyatlarla satın alma imkanına sahip olacaklarını belirtti.

İLETİŞİMİN GELECEĞİ BROADCAST, CABLE & SATELLITE’DA
Bu yıl da Broadcast Cable & Satallite Eurasia’nın, CeBIT Bilişim Eurasia’ya paralel olarak düzenleneceğini belirten Hannover Mese International İstanbul Genel Müdür Yardımcısı Ufuk Altıntop, fuardaki yenilikleri şöyle dile getirdi: “Avrasya Bölgesi’nin en büyük uydu iletişimi, yayıncılık ve TV sektörü fuarı olan Broadcast, Cable & Satellite Eurasia’da konuyla ilgili tüm önemli markaları tekrar bir araya getirerek sektör profesyonellerinin fuar ziyaretlerinin en verimli şekilde geçmesini sağlayacak. 5 gün boyunca ses, ışık, uydu iletişimi, yayıncılık, stüdyo ekipmanları, fiber optik, radyo iletişim, merkezi dağıtım, güvenlik ve navigasyon sistemlerinin yanı sıra IPTV, CCTV konuları fuarın ana bileşenlerini oluşturuyor”.

ÜÇ YIL ÜST ÜSTE ANA SPONSOR
Geçen yıl olduğu gibi, bu yıl ve 2011’de de CeBIT Bilişim Eurasia’nın ana sponsorluğunu üstlenen Türksat A.Ş.’nin Genel Müdür Danışmanı Doç. Dr. Asım Balcı, tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, 2010 ve 2011 CeBIT Bilişim Eurasia Fuarlarında yine ana sponsor yer alarak ülkemizdeki bilişim ve iletişim sektörünün gelişimine katkıda bulunmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını belirtti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu