Ana sayfa BT Gündem CeBIT’te mobil katalog devrimi

CeBIT’te mobil katalog devrimi

129
0

CeBIT Bilişim Eurasia 2010 bu yıl ziyaretçilerini mobil katalog sürpriziyle ağırlayacak. Fuarın mobil uygulama sponsoru olan Bircom’un Phonsai yazılım sayesinde firmalar, kendi mobil kataloglarına sahip olarak yüz binlerce kişinin cep telefonuna girme imkanı yakalayacak. Bu yıl 6-10 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek olan fuara gelen ziyaretçiler, Phonsai kullanan firmaların kataloglarını anında cep telefonlarına indirecek ve onlarca hatta yüzlerce katalogu yanlarında taşıma zahmetinden kurtulacaklar. Diğer taraftan CeBIT’e katılan firmalar da katalog ve broşür basma yükümlülüğünden kurtulacak ve fuar genelinde önemli bir kağıt tasarrufu sağlanarak doğanın korunmasına katkıda bulunacak.CeBIT sponsorluğunda “yeşil BT” uygulaması
Firmalara etkili ve kalıcı bir tanıtım imkanı sunan mobil katalog uygulaması, kağıt kataloglara göre çok daha ucuz ve ölçülebilir bir yöntem olmasıyla dikkat çekiyor. Cep telefonuna yüklenen uygulama firma logosuyla birlikte cep telefonu menüsüne yerleşiyor ve her an kullanıcının yanında oluyor. Dahası firmalar katalog ve broşürlerini kimlerin ve kaç kişinin yüklediği bilgisine de sahip oluyorlar. Phonsai ile geliştirilen mobil kataloglar Android ve iPhone da dahil olmak üzere 2.000’in üzerinde farklı cep telefonu modelinde, yani piyasadaki cep telefonlarının %99’unda çalışabiliyor. CeBIT 2010’da gerçekleştirilen bu uygulama Türkiye’de bir ilk olma özelliğine sahip.

Geleceğine yatırım yapan şirketlerin tercihi
Phonsai, mobil uygulamaya sahip olarak milyonlarca kişinin cep telefonuna girmek isteyen şirketlerin yeni göz bebeği. Hızlı ve kolay bir şekilde her çeşit mobil uygulama geliştirme imkanı veren Phonsai sayesinde her tür kurum, işini mobil dünyaya taşıyarak hedef kitlesinin cep telefonuna, uygun maliyetlerle girmeyi başarabiliyor.

Birkaç dakikada kurumsal mobil uygulaması
Phonsai, temel bilgisayar bilgisine sahip kullanıcılar tarafından dahi, 10 dakika içinde bir mobil uygulama geliştirmeyi mümkün kılıyor. Ancak, Phonsai dışındaki yöntemlerde geniş bir telefon ailesinde çalışacak mobil uygulama geliştirmek uzun ve emek isteyen bir iştir. Tüm mobil işletim sistemlerinde çalışacak bir uygulamanın yazılması ve test edilmesi en az 1,5-2 aylık bir süre alır. İşin maliyeti ise projenin özelliklerine göre değişmekle birlikte oldukça pahalı bir operasyondur. Phonsai kullanıcıları ise sahip oldukları içeriği kopyalayarak mobil katalog, mobil broşür, mobil kullanım kılavuzu, mobil şirket tanıtımı, mobil fotoğraf albümü ve hatta mobil şehir rehberi gibi sayısız mobil uygulamaya dakikalar içinde sahip olabiliyor.
Turkcell tarafından “Uygulamalar Yarışıyor” yarışmasının uygulama geliştirme platformu olarak ilan edilen Phonsai CeBIT 2010’da gerçekleştirilen mobil katalog uygulamalarının yanı sıra Nefes müzik grubunun mobil albüm uygulamasına, pratik İngilizce, TOEFL çalışma, 2010 Astroloji, domuz gribi hakkında bilgilendirme gibi uygulamalara da imza atmış bulunuyor. Bu uygulamalar halen Turkcell Uygulama Dükkanı’nda yer alıyor.