Cem Fındıkoğlu, Hitachi ABD’ye transfer olurken yerine Aslı Arısal geldi

Hitachi Vantara Türkiye ülke müdürü Cem Fındıkoğlu şirketin ABD ofisine transfer olurken, yerine vekaleten Aslı Arısal atandı.  Hitachi Vantara Türkiye Ülke Müdürü Cem Fındıkoğlu, şirketin Amerika Birleşik Devletleri batı yakasının veri entegrasyonu ve analitik çözümlerin satışından sorumlu yöneticisi oldu. Cem Fındıkoğlu, tecrübesiyle Hitachi Vantara Amerika batı yakasının iş hacmini artıracak ve pazarı genişletmek üzere çalışmalar yürütecek. Hitachi Vantara için stratejik iş kolunu oluşturma ve büyütme sorumluluğunu da üstlenecek olan Fındıkoğlu, şirketlerin dijital dönüşümde yaşadıkları zorlukları çözen ekibe liderlik edecek.Hitachi Vantara’nın üstün altyapı ve analitik teknolojilerinin, terfi ettiği batı bölgesindeki veri merkezlerinde, bulutta ve inovasyon süreçlerinde kullanılmasına destek verecek.Cem Fındıkoğlu Kimdir?
İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği’nden mezun olan Cem Fındıkoğlu, iş hayatına NCR Türkiye’de başladı. Oracle Türkiye’nin kuruluş kadrosu arasında yer aldıktan sonra EMC Türkiye’nin Türkiye ofisini açtığı 1997 yılından itibaren EMC Türkiye ülke müdürlüğü görevini üstlendi. 2009 yılında EMC Türkiye yanında Mısır ve Libya ülke müdürlüğü görevlerini de üstlenen Fındıkoğlu 2010 yılında EMC’nin Bütünleşik, Sanal Depolama ve Arşiv Platformları (Unified, Virtual Storage and Archiving) adı altında oluşturduğu yeni iş biriminin Güney Avrupa, Orta Doğu, Afrika Bölge Direktörlüğü görevine getirildi. Cem Fındıkoğlu, bu görevi kapsamında aralarında İspanya, İsrail, Yunanistan, Portekiz, Birleşik Arap Emirlikleri, Güney ve Kuzey Afrika bölgelerinin tamamını kapsayan 60’dan fazla ülkenin sorumlusu olarak çalıştı. Aralık 2016’da Hitachi’ye katılmadan önce, birleşen Dell-EMC’de bölge görevine devam ediyordu.
Fındıkoğlu’nun Boğaziçi Üniversitesi’nden de Master derecesi bulunuyor.
Aslı Arısal Kimdir?
1991 yılında Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun olan Aslı Arısal, Koç Holding ve Koç Üniversitesi ortaklığıyla düzenlenen MT programıyla kariyerine ilk adımını attı. IT sektöründe önemli deneyimler elde eden Arısal, Türkiye’nin en önemli yazılım ve donanım şirketleri arasında yer alan Koç Sistem’de Müşteri İlişkileri Yöneticiliği, Sun Mycrosystems’de Finans Sektörü Çözüm ve Satış Direktörlüğü ve Misys Financial Software’de İş Geliştirme ve Satış Müdürlüğü yaptı. Arısal, çok uluslu bir şirket olan Giesecke & Devrient Türkiye’deki Genel Müdürlük görevini de 8 yıl boyunca başarılı bir şekilde yürüttü. Arısal, Nisan 2018’den itibaren Hitachi Vantara’da telekomünikasyon ve finans sektörleri başta olmak üzere, genel satış operasyonlarından sorumlu olarak Kıdemli Satış Müdürü pozisyonunda görev yapıyordu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici kullandığınız için, içeriğimizi görüntüleyemiyorsunuz. Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. İçeriğimizi görüntülemek ve reklam gelirlerimizi artırmamıza yardımcı olmak için reklam engelleyici uygulamanızı kapatarak yeniden deneyin.