Cep telefonlarında reklam tacizine son!..

Telekomünikasyon sektörüne yönelik geliştirdiği, ses, görüntü ve mesajlaşma çözümleri ve katma değerli özel servis (VAS) yazılımları ile kendi teknolojisini kendisi yaratan, Türkiye’nin en önemli Yazılım firmalarından biri olan Defne, Outbound Campaign Suite yazılımı ile mobil pazarlamada yeni bir dönem başlatıyor. Özellikle telekom operatörleri ile bankaların pazarlama kampanyaları için cep telefonlarına gönderilen ilgisiz mesaj ve aramalar Defne’nin AR-GE’si tarafından geliştirilen Outbound Campaign Suite ile son bulacak.

 

Defne, geliştirdiği “Outbound Campaign Suite” yazılımı ile Tacikistan ve Bangladeş’in ardından Türkiye’nin en büyük GSM operatörlerinden birine de benzer çözümü uygulayarak, Türk GSM sektörünün gelişimine katkı sağlamaya devam ediyor.

Outbound Campaign Suite sisteminde, telekom operatörleri ve bankalar başta olmak üzere kampanyalarını duyurmak isteyen firmalardan gelen çağrılar, IVR (Interactive Voice Response) adı verilen sesli yanıt sistemi tarafından başlatılacak. Çağrıyı alan telefon kullanıcısı önerilen kampanya veya teklife ilgi gösterdiği takdirde detaylı bilgi almak için beklemeksizin en müsait olan Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi’ne yönlendirilecek. Eğer çağrıyı alan kullanıcı önerilen teklifle ilgilenmiyorsa çağrıyı sonlandırdığı takdirde aynı konu hakkında bir daha aranılarak rahatsız edilmeyecek.

 

Defne Bilgi İşlem Genel Müdürü Oğuz Haliloğlu, bu sistem uygulanırken GSM abonelerinin, sadece ilgi duyduğu alanlara özel olarak ve sosyo-ekonomik segmenti, yaş aralığı, meslek grubu gibi kategorilere göre gruplandırılacağını söyledi. Haliloğlu, bu gruplama çerçevesinde OCS ile ilgisiz kampanyalar için aboneler gereksiz yere meşgul edilmeyeceğini, böylelikle hem firmalar hem de aboneler için karşılıklı memnuniyet sağlanarak verimlilik üst seviyeye çıkartılacağını belirtti.

Telekomünikasyon sektörüne yönelik çözümleri ile GSM şirketleriyle ortak çalışmalar yürüten Defne, Türkiye ve yurtdışında 30’u aşkın ülkede GSM Operatörleri ile işbirliği gerçekleştirmektedir. Türkiye ve Türki Cumhuriyetler, Doğu Avrupa, Ortadoğu, Asya, Afrika ve Latin Amerika ülkelerinde tamamen kendi AR-GE’si tarafından üretilen ürün, servis ve teknolojik platformlar kullanılmaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu