Cep telefonu konuşmalarınız kayıt altında

Bircom, dünyanın ilk ve tek cep telefonu ses kayıt cihazı Call Mynah’ı Türkiye’ye getirdi. “Söz uçar, yazı kalır” sözünü tarihe gömen cihaz, konsere gitme sözü verdiğini “unutan” sevgiliyi tuş etmeye, müşteriden telefonla alınan sipariş detaylarını hatırlamaya yardımcı oluyor. Cihaz ismini ise Güneydoğu Asya’da yaşan ve her sesi kolayca taklit edebilen aynı adlı kuş türünden alıyor.Bir yıllık telefon görüşmesini saklayabiliyor
Call Mynah, şık ve kompakt cep telefonuna benzer tasarımıyla her an çantada taşınabilen bir cihaz. Ortalama bir telefon kullanıcısı için bir yıllık telefon görüşmesi demek olan 340 saatlik (20.400 dakika) ses kaydını dahili hafızasında saklayan cihaz, istendiğinde görüşmeler öncesinde telesekreter gibi karşı tarafa aramanın kayıt altına alınacağı uyarısını da yapabiliyor.

Call Mynah, görüşmeleri tarih, saat, aranan numara gibi detaylarıyla arşivliyor. Kullanıcılar isterlerse bu kayıtlara “önemli”, “sipariş alındı”, “takip et” gibi hazır notlar da ekleyebiliyor. En önemlisi ise bu bilgilerle arama yaparak yapılan görüşmelere hızla ulaşılabiliyor.

Şifre koruma özelliğiyle görüşmeler koruma altında
Call Mynah tüm aramaları otomatik olarak kaydedebildiği gibi, sadece belirli numaralarla yapılan görüşmeleri ya da herhangi bir görüşmeyi de kayıt altına alabiliyor. Tüm cep telefonlarına Bluetooth ile kulaklık gibi kolayca tanıtılan Call Mynah ile gelen ve giden aramaları kaydetmek de çok kolay. Önemli olan kayıt almak istediğiniz görüşmeyi cep telefonundan değil de cihazla ile yanıtlıyor olmak.

Call Mynah bir PC yazılımı ile geliyor, bu sayede cihazın içindeki bilgilerin yedeklenmesi ses kayıtlarının PC’den dinlenmesi de mümkün oluyor. Dahası şifre koruma özelliği sayesinde hem cihaz hem de PC üzerindeki kayıtlara yetkisiz kişilerin erişmesi de engelleniyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu