Cep telefonunun sağlığa etkileri konusunda en bilgilendirici broşür

EMO Ankara Şubesi ve Ankara Tabip Odası (ATO) tarafından “Cep Telefonları ve Baz İstasyonları Merak Edilen Sorular ve Yanıtları” broşürü yayımlandı.

Broşür şu başlıklardan oluşuyor, “Dünyada ve Türkiye’de cep telefonu kullanımı yaygınlığı ne düzeydedir? Baz istasyonu nedir? Radyo frekansradyasyon nedir, kaynakları nelerdir? Cep telefonları ve baz istasyonlarından yayına Radyo Frekans ve Mikro Dalga (RF/MW) radyasyonun biyolojik etkileri nelerdir? Cep telefonları ve baz istasyonlarının olası sağlık etkileri nelerdir? Cep telefonu güvenlik standartları nelerdir? Bu standartlar olumsuz sağlık etkilerini önleyecek düzeyde midir? SAR değeri nedir? Çocuklar ve gebeler daha fazla risk altında mıdır? Olası etkilerden/risklerden korunmak için neler yapılmalıdır? Başlıca önlemler neler olmalıdır? Bireysel düzeyde önlemler nelerdir? Kurumsal düzeyde önlemler nelerdir? Konuya ilişkin yargı kararları var mıdır?”

Hazırlanan Broşüre ulaşmak için tıklayın.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.