Ana sayfa BT Gündem Cepte aklın yeni adı Samsung

Cepte aklın yeni adı Samsung

124
0

İş adamları ve kadınları Samsung ince tasarımlı i750’nin sunduğu mükemmel fonksiyonlar sayesinde ofislerini ceplerinde taşıma olanağına kavuşuyor.416 Mhz Intel işlemci, 128 MB flaş bellek, 64 MB SD RAM ve T-Flash özelliği bulunan Samsung i750, kullanıcıların Microsoft Pocket PC 2003 2nd edition işletim sisteminin olanaklarını sonuna kadar kullanmasını sağlıyor. i750’nin 128 KB’lık yedek belek yuvası sayesinde, kullanıcının tüm uygulamaları saklanarak pilin tükenmesinden kaynaklanabilecek veri kayıplarının önüne geçiyor. Kullanıcıların Powerpoint, Excel, Word ve diğer Office belgelerini görüntülemesine olanak tanıyan i750’nin eşsiz özelliğiyse, TV çıkışı sayesinde belge, sunum, resim ve videoların televizyon veya projektöre bağlanarak görüntülenebilmesi.

Windows tabanlı Samsung i750, Windows Media Player 10 uygulaması sayesinde AAC, AAC+, MP3 ve WMA gibi popüler medya formatlarını destekliyor. Windows Media Player 10’nun grafik ekolayzırı ile i750’nin sunduğu dual stereo hoparlör, 3D ses (SRS WOW) ve Bluetooth stereo desteği sayesinde müzik dinlemek kullanıcılar için gerçek bir zevke dönüşüyor. Samsung i750’nin oto fokus, makro ve 4x dijital yakınlaştırma özelliği bulunan 2 megapiksellik CCD kamerası ile kullanıcılar renkli ve yüksek kaliteli jpeg resimler 2,4’ QVGA video çekimi yapabiliyor.

Samsung i750’nin iş dünyasına sağladığı eşsiz kolaylıklardan bir diğeri olan yerleşik kartvizit tarayıcı sayesinde kullanıcılar kartlar üzerindeki bilgileri tek tek yazmaktan kurtuluyor. Bu zahmetli işlem, telefonun tarama ve otomatik karakter tanıma (OCR) desteği sayesinde saniyeler içinde halloluyor.

Samsung i750’yi diğer PDA’lardan ayıran özellikler arasında akıllı telefon tuşlama ve dokunmatik ekranın yanı sıra, ses ve görüntü cihazları için uzaktan kumanda desteği de bulunuyor. Telefonun web’de rahatlıkla gezinmeyi sağlayan HTML tarayıcısı ile, e-postalara her an ve her yerden ulaşmayı mümkün kılan Sync ML uyumluluğu, kullanıcılarının iş dünyasının telaşı ile kolayca baş edebilmelerini garantileyen özellikler arasında yer alıyor.