CES2022 kapılarını Covid dolayısıyla bir gün erken kapatacak

Son dönemde artan Omicron vakaları, Tüketici Elektroniği Fuarı CES'i de vurdu. CTA, CES 2022'nin bir gün erken kapanacağını açıkladı.

Çeşitli medya kuruluşları ve şirketler CES 2022 katılımlarını iptal ederken bir karar da etkinliğin düzenleyicisi CTA’dan geldi. CTA, artan Omicron varyantına önlem olarak dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarı CES’in bu yıl belirlenen tarihlerden bir gün önce kapanacağını açıkladı.

CES2022 7 Ocak’ta kapanacak

Tüketici Teknolojileri Derneği (CTA), CES 2022’nin 5-8 Ocak tarihleri arasında gerçekleşeceğini planlamıştı. Ancak yeni Covid-19 endişeleri ve artan Omicron vakaları sebebiyle etkinlik kapılarını bir gün önce 7 Ocak’ta kapatacak. 3 ve 4 Ocak, basın toplantılarının ve önemli konuşmaların gerçekleştiği medya günleri olacak. Protokoller, yüz yüze etkinliklere katılmak için maskeler ve aşı kartlarını gerektirecek. CTA ayrıca kısa süre önce, rozet alımında Abbott BinaxNOW COVID-19 testleri sağlayacağını duyurdu. Dernek, katılımcılardan bir CES mekanına girmeden 24 saat önce hızlı bir testi tamamlamalarını istedi.

Bir kişi CES alanındayken semptomlar yaşarsa, CTA onlara test için bir ilk yardım istasyonuna rapor vermelerini isteyecek. Organizasyon ayrıca, Las Vegas’tan ayrılmadan önce varış yerlerinde tüm katılımcılar için PCR testleri sağlayacağını söyledi. Etkinlik Covid 19 salgınının yeni varyantı yüzünden bir gün erken sona erecek. Tüketici Teknolojileri Derneği (CTA), CES22’nin şimdi 5-7 Ocak’ta “uygulanan mevcut 20 sağlık protokollerine ek bir güvenlik önlemleri olarak” uygulanacağını söyledi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu