Ana sayfa BT Gündem Çevreci ve ekonomik renkli lazer yazıcı

Çevreci ve ekonomik renkli lazer yazıcı

104
0

Xerox, masaüstü renkli lazer yazıcı ürünlerine bir yenisini daha ekliyor. Xerox Phaser 6140, Energy Star sertifikasına sahip ve “Green World Alliance’ın” (Tüketicileri geri dönüşümlü ürünler kullanmaya ve çevreye verdikleri olumsuz etkileri en aza indirmeyi amaçlayan küresel bir girişim) koyduğu standartlara göre üretilmiş bir renkli yazıcı. Xerox Phaser 6140, rakip lazer yazıcılara oranla atık oluşumunu yüzde 80’e kadar azaltan sabit toner sistemine de sahip. Xerox Phaser 6140 kullandığı patentli kimyasal toneri ve 600x600x4 dpi görüntü çözünürlüğüyle dokümanların canlı renklerde basılmasını sağlıyor. Adobe, PostScript 3 özellikleri, pantone onaylı renk sistemi ve renk düzeltme teknolojisi istenilen renk tonlarında ve profesyonel görüntüde renkli baskı alınmasını sağlıyor.

250 sayfalık kağıt tepsisi ve dakikada 18 sayfa renkli baskı, 20 sayfa siyah-beyaz baskı alma hızıyla Xerox Phaser 6140, küçük ofislerin yüksek kaliteli renkli dokümanlar basmasını sağlıyor. Xerox Phaser 6140, küçük ve kompakt dizaynı ile masaüstünde yer kaplamayan, istenilen her yere kolayca yerleştirilebiliyor. Xerox Phaser 6140’ın ön panelinde yer alan göstergeler, mevcut toner miktarını gösteriyor. Opsiyonel olarak sunulan otomatik çift taraflı baskı özelliği ile kağıt daha tasarruflu kullanılabiliyor. Xerox Phaser 6140’ın tek bir sayfa üzerinde çoklu sayfa basmaya imkan veren N-up baskı özelliği de bulunuyor.

“Siyahla Devam Et” seçeneği, kullanıcıların renkli toner bittiğinde isterlerse siyah-beyaz tonerle baskıya devam etmelerini sağlıyor. Ayrıca, doküman aralarında ve sonlarında baskı alınırken dikkat edilmeyen boş sayfaları otomatik olarak tanıyor ve bu sayfaları basmıyor. Bu özelliğiyle baskı süresini hızlandırıyor ve çöpe giden kağıt oranını yüzde 50’ye kadar azaltıyor.

Microsoft Windows 7 dahil tüm güncel Microsoft ve Mac sürümleri ile uyumlu olan Xerox Phaser 6140, 439 USD + KDV fiyatı ve 2 yıl Xerox garantisiyle Xerox ofis grubu distribütörleri ile tüketicilere sunuluyor.