Ana sayfa BT Gündem Check Point’ten Küçük-Orta Büyüklükte Güvenlik Cihazı

Check Point’ten Küçük-Orta Büyüklükte Güvenlik Cihazı

90
0

Check Point, UTM-1 Total Security güvenlik cihazları ürün ailesini, küçük ve orta ölçekli ofisler için her şey dahil güvenlik sağlayan UTM-1 130 ile genişlettiğini duyurdu. Yeni UTM-1 130, endüstrinin lider firewall’u ile VPN, IPS, anti-virüs, anti-spyware, URL filtreleme, Web güvenliği ve mesajlaşma güvenliğini, merkezi olarak yönetilebilen tek bir anahtar teslimi çözümde birleştirerek güvenliği son derece kolay hale getiriyor. Küçük ve orta ölçekli işletmeler veya şube ofisleri için güvenlik tercihi yaparken genellikle bir taviz söz konusu oluyor. Ya gerçek kurumsal güvenlik sağlayabilmek için bütçeleri aşan çözümler alınıyor, ya da ekonomik çözümlere yönelinerek güvenlikten taviz veriliyor. İşte UTM-1 130 tam da bu boşluğu dolduruyor. UTM-1 130, 75 adede kadar kullanıcısı bulunan KOBİ’ler veya şube ofisler için ideal bir çözüm oluşturuyor.

Check Point Genel Müdürü Coşkun Göktan “İş ortaklarımız ve müşterilerimiz, Check Point güvenliğini eksiksiz olarak sağlayan ama daha küçük ölçekli ve ekonomik bir çözüm ihtiyacını dile getirmekteydiler. Artık kurumların Check Point güvenliğine sahip olmak için, ne güvenlikten, ne de bütçeden taviz vermeleri gerekiyor. Yeni UTM-1 130, müşterilerimize, yerel veya uzaktan yönetilebilen, kanıtlanmış bir entegre güvenlik çözümü sunuyor.” dedi.

Diğer Check Point UTM-1 Total Security cihazları gibi, UTM-1 130 da maksimum güvenliği yüksek performans ile sunarak, güvenliği bir network darboğazı olmaktan çıkarıyor ve optimal güvenliği muhafaza ederken kurumlara genişleme olanağı sunuyor. UTM-1 ayrıca, diğer yüksek ölçekli Check Point çözümlerinde bulunan kanıtlanmış yerleşik merkezi güvenlik yönetim sistemi ile maliyetleri en aza indirirken işletimi de kolaylaştırıyor. Bunlara ek olarak UTM-1 130 cihazları, 3 yıllık güvenlik güncellemeleri ve donanım desteği hizmetleri ile birlikte geliyor.