Ana sayfa BT Gündem Checkpoint’te %27 büyüme

Checkpoint’te %27 büyüme

36
0

Bilgi güvenliğinde dünya lideri Check Point, 2007 ikinci çeyrek finansal sonuçlarını basına açıkladı. Rakamlar Check Point’in geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre %27 büyüme sağladığını gösteriyor. 2007 yılının ikinci çeyreğinde de başarılarını sürdürdüklerini belirten Check Point kurucu CEO’su Gil Shwed, rekor büyümenin, temel ağ güvenliği ürünlerinin yanı sıra önemli ölçüde yeni veri güvenliği çözümleri ve diğer yeni ürünlerinin başarısına dayandığını belirtti. Aynı dönemde, Türkiye’nin de içinde bulunduğu bölgenin Check Point ortalamasının da üzerinde büyüdüğünü belirten Check Point Türkiye Genel Müdürü Coşkun Göktan, 2007’nin ikinci çeyreğinde, “sadece güvenlik” odaklı yaklaşımlarına paralel olarak, birleşik güvenlik mimarisini güçlendiren yeni ürünleri pazara sunduklarının altını çizdi. Göktan, bu dönemde bilgi güvenliğinin farklı alanlarında sağladıkları önemli gelişmeleri şöyle özetliyor:

Masa üstü ve taşınabilir bilgisayarlar için disk şifreleme çözümü Pointsec PC’nin Windows Vista işletim sistemi ile çalışan bilgisayarlarda tam veri güvenliği sağlayan 6.2 versiyonu pazara sunuldu. Bireysel kullanıcılar için Zone Alarm Internet Security Suite’in Windows Vista versiyonu da aynı dönemde pazara sunuldu.

VPN-1 Power, CoreXL hızlandırma teknolojisi ile güvenlik ağ geçidi performansında çığır açtı. Çok çekirdekli işlemcilerin gücünü iyi kullanan VPN-1 Power, güvenlik duvarında 12 Gbps, saldırı tespit ve önlemede 5.3 Gbps throughput sağlıyor.

Saldırı tespit ve önleme teknolojileri üreticisi NFR’ın satın alınmasını takiben, yeni nesil saldırı tespit ve önleme çözümü IPS-1, Check Point’in birleşik güvenlik mimarisi ile başarıyla entegre edildi. IPS-1, bilinen ve bilinmeyen tehditlere karşı isabetli, gerçek zamanlı koruma sağlıyor.

2007’nin ilk yarısında elde ettikleri sonuçların, sadece ve tamamen bilgi güvenliğine odaklanan ve ağ ve veri güvenliği için bir birleşik güvenlik mimarisi sunan bir şirket olma stratejilerini desteklediğini vurgulayan Gil Shwed, bu stratejilerini izlemeye devam edecekleri 2007’nin ikinci yarısına heyecanla baktıklarını belirtti.