Ana sayfa BT Gündem CheckPoint’ten yeni güvenlik ürünü

CheckPoint’ten yeni güvenlik ürünü

134
0

Check Point, SSL VPN, IPSec VPN ve saldırı engelleme özelliklerini merkezi yönetim ile birlikte sunan tek uzaktan erişim ağ geçidi Connectra’nın NGX R66 sürümünü pazara sundu. Connectra’nın yeni sürümü, kurumlara en güvenli uzaktan erişimi, kullanıcılar için kullanımı kolay, yöneticiler için kurulumu ve yönetimi kolay bir şekilde sunuyor.İster bir şirket dizüstü bilgisyarından, ister halka açık bir bilgisayardan veya bir İnternet kiosk’tan olsun, Check Point Connectra NGX R66, kurumsal ağa erişimde güvenliği artırırken, külfeti azaltıyor. Connectra, hem kurumların mevcut VPN altyapılarından faydalanarak, personelin yönetilen dizüstü bilgisayarlardan geleneksel IPSec bağlantıları kurabilmelerini, hem de SSL teknolojisi ile, personelin kurum ağına yönetilmeyen, halka açık bir bilgisayardan veya İnternet kiosk’lardan güvenle bağlanabilmelerini sağlıyor. Connectra ayrıca, entegre saldırı engelleme sistemi ve kapsamlı uç nokta güvenliği sayesinde virüsler, malware ve kötü niyetli saldırıları engelleyerek, güvenlik problemi barındıran bilgisayarların, kurumsal ağ için tehdit oluşturmalarını önlüyor.

“Günümüzün iş ortamı, kullanıcıların, kimi yönetilen kimi yönetilmeyen, çok çeşitli cihazlardan kurumsal ağa erişmelerini gerektiriyor.” diyen Check Point Genel Müdürü Coşkun Göktan, kurumsal bilginin bir yandan yüksek güvenlik ile muhafaza edilmesi gerektiğini, diğer yandan da personel için her zaman, her yerden erişilebilir olması gerektiğini, kurumların bu durum ile baş etmeyi öğrenmeleri gerektiğini vurguladı. Göktan, Connectra NGX R66’nın, tüm Check Point güvenlik çözümleri gibi, hem kullanıcılara hem de güvenlik yöneticilerine, ihtiyaç duyulan yüksek seviyede güvenliği, kullanım ve kurulum kolaylığı ile bir arada sunduğunu belirtti.

Connectra’nın, kablosuz ağlar arası dolaşım sırasında kesintisiz bağlantı sağlaması son kullanıcı deneyimi açısından önemli bir gelişme olarak değerlendiriliyor. Öte yandan, DynamicID teknolojisi ile Connectra, kimlik doğrulama kodunu SMS ile kullanıcıya gönderen ilk ve tek SSL VPN çözümü olma özelliğini taşıyor. Böylece ayrı bir kimlik doğrulama sunucusu ihtiyacı ortadan kalkıyor ve kullanıcıların yanlarında sık sık kaybedilen akıllı kartlar veya token’lar taşımalarına da gerek kalmıyor. Ayrıca dinamik şifre üreten bir sunucu kurmak ve SMS mesajlarının dağıtımı için de bir mobil servis ile çalışmak yerine, DynamicID tüm bu işlevleri tek bir çözümde bir araya getiriyor. Bu çözüm, iki faktörlü kimlik doğrulamanın zorunlu olduğu ödeme kartları endüstrisi gibi sektörlerde, şirketlere düzenlemelere uyum sağlamak için çok kolay bir yol sunuyor. DynamicID, Check Point Connectra NGX R66 güvenli uzaktan erişim ağ geçidi ile birlikte sunuluyor.