Chekc Point’ten saldırı önlemeye yeni çözüm

Check Point, yeni saldırı önleme sistemi çözümü IPS-1’i pazara sunduğunu duyurdu. IPS-1, isabetli, gerçek zamanlı saldırı önleme yeteneği, benzersiz yönetim özelliği, detaylı adli analiz ve esnek mimarisi ile kurtçuklar (worm), malware ve bilinen ve bilinmeyen diğer hibrid tehditlere karşı koruma sağlıyor.Operasyonel verimliliğin bilgi güvenliği yöneticileri için giderek daha fazla önem kazandığını belirten Check Point Genel Müdürü Coşkun Göktan, bu nedenle güvenlik yöneticilerine anlamlı bilgi sağlayan yeni nesil saldırı önleme sistemlerine yönelmek gerektiğini söyledi. “İşletim sistemi yamalarındaki gecikmeler, siber saldırganların hız kesmeyen hedefe yönelik saldırıları, kurumlara güvenlik tehditlerine maruz kaldıkları zaman dilimleri olarak geri dönüyor.” diyen Göktan, IPS-1 gibi proaktif güvenlik mekanizmalarının, bu tehditlere karşı kurumsal verilerin güvenliği ve iş sürekliliğini sağlamak için gereken zaman, maliyet ve personel ihtiyaçlarını en aza indirdiğini vurguladı.

IPS-1, içinde bulunduğu ağ ortamının farkında olma özelliği ile, ortamdaki değişikliklere adapte olabiliyor. Bu da güvenlik yöneticilerinin saldırı önleme sistemi yönetimine ayırmaları gereken zamanı azaltıyor. İstenmeyen ağ trafiğini anında durdurmak üzere tasarlanmış olan IPS-1, kurtçuklar, Truva atları, uygulama seviyesi saldırılar, önbellek taşmaları gibi tehditlere karşı kapsamlı koruma sağlıyor. Benzersiz adli analiz yeteneğine sahip olan IPS-1 ayrıca denetimsiz sunucular ve kritik güvenlik açıklarının yarattığı tehditleri tespit ederek bunlara karşı da koruma sağlıyor. Her ölçekteki IPS-1 kurulumları, IPS-1 Management Dashboard ile merkezi olarak yönetilebiliyor.

IPS-1, Check Point’in SmartCenter SmartView Tracker ve Eventia Analyzer gibi güvenlik bilgi yönetimi çözümleri içerisine de entegre edilmiş durumda. Bu çözümleri halen kullanmakta olan kurumlar, Dynamic Update özelliği ile anında IPS-1 desteği özelliği kazanmış olacaklar. Böylece tek güvenlik bilgi yönetimi arayüzü ile, tüm güvenlik ve ağ elemanlarından gelen loglara ek olarak, IPS-1 verilerini de ilişkilendirip analiz etme olanağına sahip olacaklar.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.