Ciena Inovasyon Laboratuvarı İstanbul’da

Netaş’ın stratejik iş ortağı Ciena’nın, yeni nesil altyapı çözümlerini, canlı demo ortamında sektör profesyonellerine tanıttığı Ciena İnovasyon Laboratuvarı, Avrupa turu kapsamında İstanbul’a geldi. Ciena’nın özel olarak tasarlanan TIR’ı, 20 Ekim tarihine kadar, Netaş’ın Ümraniye’deki tesislerinde, bilgi ve iletişim teknolojileri sektöründe faaliyet gösteren şirket temsilcileriyle, üniversite öğrencilerini ağırlayacak. Katılımcılar, iletişim teknolojilerindeki yenilikçi çözümleri laboratuvar ortamında uygulamalı olarak test ederken, Ciena’nın konusunda uzman yöneticileriyle de bir araya gelip karşılıklı görüş alışverişinde bulunabilecek.

Tanıtım kapsamında teknoloji basını için düzenlenen özel seansta konuşan Netaş İş Geliştirme ve Pazarlama Direktörü Selcan Taşkıran, “Netaş olarak, Taşıyıcı Ethernet ve Optik teknolojilerinde öncü olan Ciena ile başarılı bir işbirliği sürdürüyor, ortak teknolojiler geliştiriyoruz. Ciena’nın optik alanda çok önemli çözümleri var. Yeteneklerimizi birleştirerek, sadece Türkiye’de değil, bölge ülkelerdeki müşterilerimizin ağ kurulumu ihtiyaçlarını, maksimum performans sağlayacak çözümlerle karşılamaktan mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Ciena İnovasyon Laboratuvarı’nda katılımcılara tanıtılan uygulamalar şu şekilde:
– Ciena’nın taşıyıcı Ethernet (CESD) çözümleri üzerinden önceliklendirilmiş video servisleri.
– Ciena’nın CESD mobil altyapı çözümleri üzerinden video servisleri.
– OTN teknolojisine sahip 100Gbit kapasiteli merkezi ağlar üzerinden video servislerin toplanıp taşınması.
– Kontrol katmanına sahip OTN ağlarının kurulum, devreye alma ve yönetimine genel bakış.
– Yüksek kapasiteli omurga ağlarda dalga boyu servislerine genel bakış
– Ağlarda VMware sinyalleşmesi üzerinden bant genişliğini yöneterek veri merkezi sanallaştırma.
– Yoğun ticari ve güvenlik uygulamalarında kullanılan düşük gecikme sürelerine sahip şifrelenmiş servislere genel bakış.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu