CIO’lar şirketlerine yönelik tehditleri oyunla öğreniyor

Trend Micro’nun bilgi teknolojileri yöneticilerine yönelik hazırladığı ve sürekli yeni içeriklerle güncellenen CIO Security Center, kullanıcıların beğenisine sunuldu.Yeni CIO Security Center’da kurumların veri güvenliği problemleriyle ilgili öngörüler ve tavsiyelerle birlikte endüstrideki son trendlerin değerlendirildiği uzman görüşlerine de yer verilecek. Bu sayede teknoloji yöneticilerinin gelişen tüm tehditlerden anında haberdar olmalarını sağlayacak faydalı bir bilgi kaynağı oluşturulması amaçlanıyor.

Trend Micro profesyonellerin yanında veri güvenliği konusuna meraklı olan tüm kullanıcılar için yepyeni ve eğlenceli bir interaktif veri güvenliği oyununu kullanıcıların beğenisine sunuyor. Oyuncuların The Fugle isimli bir şirketin CIO’su rolünde mücadele ettikleri Targeted Attack: The Game’de, ne pahasına olursa olsun şirketlerini veri güvenliği saldırılarından korumaları gerekiyor. Karşılaştıkları durumları herhangi bir zarar görmeden ve şirketin diğer departmanlarının istekleriyle çatışmadan çözmeye çalışacak olan oyuncular aldıkları kararlarla ne kadar başarılı birer CIO olduklarını göstermeye çalışacaklar. Bu süreçte The Fugle isimli hayali şirketi, maruz kaldığı siber saldırılardan korumaya çalışacaklar. Her seçeneğin farklı bir sonuca neden olduğu oyunda oyuncuları hem bütçeyi doğru yönetmek hem de doğru kararlar alıp başarıya ulaşmak için eğlenceli bir mücadele bekliyor.

 

‘Targeted Attack: The Game’ oynamak için:

http://apac.trendmicro.com/apac/targetedattacks/

 

Trend Micro CIO Security Center:

http://ciocenter.trendmicro.com/h/

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici kullandığınız için, içeriğimizi görüntüleyemiyorsunuz. Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. İçeriğimizi görüntülemek ve reklam gelirlerimizi artırmamıza yardımcı olmak için reklam engelleyici uygulamanızı kapatarak yeniden deneyin.