Cisco, ard arda beşinci çeyrekte de gelirlerinde düşüş yaşadı

Cisco, telekom pazarındaki daralma ve rakiplerin sunduğu kaliteli ürün ve hizmetler sonrasında satışlarında ard arda beşinci çeyrekte de düşüş yaşadı. Büyüyen tek bölüm internet güvenliği.Cisco, mali yılının ikinci çeyreğine ilişkin sonuçlarını açıkladı. Mali yılın ikinci çeyreğinde şirketin gelirleri yüzde 2.9 düşüşle 11.58 milyar dolara geriledi. Şirketin net karı ise 3.15 milyar dolardan 2.35 milyar dolara geriledi.
Şirketin açık ara en büyük gelirini elde ettiği “Switch – anahtarlama” ekipmanlarında yüzde 5 düşüş meydana geldi. 3.31 milyar dolarlık satış hacmi ile Cisco gelirlerinin 1/4’ünü hala bu alandan elde ediyor. Güvenlik ürünlerinin satışı ise yüzde 14 artış ile 528 milyon dolara çıktı. Cisco’nun gelirlerindeki düşüşe en büyük etken olarak Juniper Networks ve Huawei’ye pazar kaybetmesi ve telekom şirketlerinin yatırımlarındaki daralma gösteriliyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici kullandığınız için, içeriğimizi görüntüleyemiyorsunuz. Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. İçeriğimizi görüntülemek ve reklam gelirlerimizi artırmamıza yardımcı olmak için reklam engelleyici uygulamanızı kapatarak yeniden deneyin.