Cisco buluttaki varlığı için şirket satın alıyor

Cisco, işletmelere bulut hizmetlerini seçme ve kurma imkanını tanıyan servis katalogu ve self-servis portal yazılımları geliştiren newScale’i satın almaya hazırlandığını duyurdu. Merkezi Kaliforniya’daki San Mateo’da bulunan newScale ile Cisco’nun sunduğu bulut hizmet portföyünün genişletilmesi planlanıyor. Cisco Başkan Yardımcısı Parvesh Sethi, “Bulut Bilişim, internetin gelişiminde temel bir değişimin habercisi. Şirketler geleneksel BT altyapılarını terk edip buluta geçmeye başladıkça, sistemlerini kendilerinin yönetebileceği yapıların oluşturulması önem kazanıyor. newScale satın almasıyla birlikte Cisco, bulut hizmetlerini bir servis katalogu ve müşterilerin kendi BT altyapılarını kolayca yönetebileceği bir self-servis portal üzerinden sunabilecek.” diyor.

Cisco’nun bulut stratejisi, bulutu ve bulut hizmetlerini kurmak ve kullanmak için ağı bir platform olarak kullanmak üzerine kurulu. newScale, Cisco’nun ve çözüm ortaklarının sunduğu BT, Bulut Bilişim ve otomasyon hizmetlerini tamamlayacak ve genişletecek.

2011 mali yılının ikinci yarısında tamamlanması beklenen satınalma sonucunda newScale ekibi Cisco’nun İleri Hizmetler organizasyonuna bağlı olacak.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.