Cisco IP telefon satışlarında yüzde 41 paya sahip

Avaya’nın Kurumsal IP Telefon pazarında lider olduğunu bildiren Synergy Araştırma Kuruluşu telefon satışlarında ise Cisco’nun Avaya’nın yüzde 150 önünde olduğunu söylüyor.Araştırma sonuçlarına göre Cisco’nun IP telefon satışlarında pazar payı yüzde 41.8 iken, Avaya’nın payı ise sadece yüzde 16. Bu şirketleri Nortelyüzde 12.2, Alcatel yüzde 9.1 ve Mitel de yüzde 5.3’lük pazar payları ile takip ediyor.

Ayrıca araştırmanın diğer bir tablosunda ise Kurumsal ses, IP ve Ses pazarındaki gelirler inceleniyor. Bu tabloda da Cisco ön tarafa çıkarken Avaya yine ikinci sırada.

Cisco ‘nun Kurumsal Ses pazarındaki payı yüzde 17.9 iken Avaya’nın pazar payı yüzde 16. Nortel yine üçüncü, Alcatel dördüncü sırada yer alırken Siemens ise yüzde 10.5’lik pazar payı ile ses pazarında beşinci büyük oyuncu.

Kurumsal IP Telefonu pazarında ise Avaya’nın tartışılmaz liderliği devam ediyor. Son 8 çeyrektir bu alandaki birinciliği kimseye kaptırmayan Avaya’nın pazar payı yüzde 25.1 iken ikinci konumdaki Cisco’nun payı ise yüzde 23.3. Bu şirketleri yüzde 12.8 ile Nortel, yüzde 12.4 ile Alcatel ve yüzde 5.8 ile Mitel takip ediyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.