Ana sayfa BT Gündem Cisco sosyal ağlarla işbirliğini artırıyor

Cisco sosyal ağlarla işbirliğini artırıyor

91
0

Cisco, işbirliği teknolojileri alanında sunduğu çözümlere yenilerini eklerken, sunduğu kurumsal sosyal yazılım ve e-posta çözümleri ile iki yeni pazara da giriş yapıyor. Yeni ürünler, gerçek zamanlı ve asenkron işbirliği uygulamalarını kapsarken, kişiler ve kurumlar arası işbirliğini ses ve video temelli iletişim araçları ile farklı cihazlar üzerinden yapabilmenin avantajını sunuyor. Yeni Cisco TelePresence, Cisco Tümleşik İletişim ve Cisco WebEx çözümleri ile firmalara zengin içerikli video ve ses hizmetleri sunan Cisco, kurumlar arası iletişimde standartları belirliyor.
Cisco’nun işbirliği teknolojileri alanında sunduğu çözümleri değerlendiren Cisco Ses Teknolojileri Grubu İş Geliştirme Müdürü Enda Kesim, yeni dünyada iş hayatımızın ve iş yapma şekillerimizin değiştiğine işaret ederek; “Jabber XMPP tarafından desteklenen yeni Cisco kurumsal anında mesajlaşma ve varlık bilgisi (presence) çözümleri kişilerin kurum içi veya dışındaki meslektaşlarına kolayca erişmelerini ve işbirliği yapabilmelerini sağlıyor. Cisco TelePresence ile Cisco tarafından tutulan kurum rehberi, şirketler arası TelePresence toplantılarının programlanmasını kolaylaştırıyor. Yeni kurumsal sosyal yazılım çözümünün bir parçası olan sosyal video sistemi ise, firmaların kurum kontrolü altında kullanıcılar tarafından yaratılan içeriklerin paylaşıldığı video toplulukları oluşturmalarını sağlıyor. Cisco’nun Postpath’i satın almasının ardından sunulan e-posta çözümü ise BT altyapısında mevcut Microsoft Outlook istemcisini kullanırken, bulut mimarisinin sunduğu verimliliğe geçiş sağlıyor” şeklinde konuştu.
Yeni işbirliği teknolojileri firmalara, kurumda yerleşik, isteğe bağlı ya da “SaaS” (hizmet olarak yazılım) olarak, kimi zaman da farklı kombinasyonlar kullanarak çeşitli çözümler sunuyor. Bu çözümler, firmaların iş hedeflerine ve süreçlerine uygun bir şekilde hayata geçirilebiliyor.

CISCO’NUN YENİ İŞBİRLİĞİ ÇÖZÜMLERİ:
Yeni “TelePresence” ve tümleşik iletişim çözümleri, sınır tanımaksızın kurumlar arası, kapsamlı ve zengin iletişim olanakları sağlıyor…
Kurumlar arası Cisco TelePresence Directory, Cisco TelePresence uç noktalarına erişim sağlayan, uç noktalar, kurumlar ve kişi bilgilerini barındırıyor. Rehber, sanal bir asistan gibi yönlendirme yaparak 1000’in üzerinde oda ve Cisco TelePresence kullanan 75 müşterinin TelePresence toplantılarının programlanmasını kolaylaştırıyor.
Cisco TelePresence WebEx Engage zamanlama çözümü Cisco TelePresence and Cisco WebEx arasında video entegrasyonunu sağlıyor.
Cisco Intercompany Media Engine son kullanıcılara tüm IP ağları üzerinden B2B iletişim kurma imkanı tanıyarak, ağ etkinliğinin artırılması ve maliyetlerin düşürülmesini sağlıyor
Cisco, tümleşik iletişim çözümü Cisco Unified Communications system 8.0 ile, video ve WiFi destekli Cisco tümleşik IP telefonları ve Cisco Unified Mobile Communicator akıllı telefonları sayesinde son noktalara yönelik desteğini genişletiyor.
E-posta, Anında Mesajlaşma ve Varlık Bilgisi (presence) araçları…
Daha kurumsal düzeyde, barındırılan yeni bir e-posta çözümü olan Cisco WebEx Mail, Microsoft Outlook ile karşılıklı çalışma, optimize edilmiş mobil cihaz desteği ve tarayıcı bağımsız AJAX web 2.0 erişimi sunarken geleneksel posta kutusunun getirdiği sınırlamaları ortadan kaldırıyor.
Jabber’in satın alınması ile elde edilen teknolojiyi kullanan Cisco, Cisco WebEx Connect Instant Messaging ve Cisco Unified Presence 8.0 ile işbirliği teknolojileri portföyünde güvenli ve tümleşik varlık bilgisi teknolojileri için XMPP standardını entegre ediyor.
Cisco kurumsal sosyal yazılım çözümleri…
Cisco’nun sunduğu çözümler arasında kurumlara yönelik sosyal yazılım da yer alıyor. Bu yazılım müşterilerin dinamik bir biçimde ekipler ve güvenli topluluklar oluşturabilmesini sağlıyor. Cisco çözümleri, uzmanları hem asenkron hem de anında ses ve video ile biraraya getirerek konumdan bağımsız olarak, deneyim ve ilgili konuya göre takımların kurulmasına yardımcı oluyor.
Tamamen güncellenmiş “Desktop Video” portalı, Cisco Show and Share, kurumlara fikir ve deneyimleri, topluluklar arasında paylaşabilme imkanı sunuyor. Cisco’nun ilk Web 2.0 sosyal işbirliği platformu olan Cisco Show and Share, küresel video işbirliğinin optimizasyonunu sağlıyor.

Kurumlara sosyal ağ yetenekleri kazandıran, kurumsal sınıf sosyal yazılım platformu Cisco Enterprise Collaboration Platform, kullanıcılara anında ekip alanları ve topluluklar yaratma imkanı tanıyarak varolan iş uygulamaları ve web 2.0 içeriği ile entegrasyon için özelleştirilebilir bir yapı sunuyor.
Cisco, video, ses ve işbirliği uygulamaları için ağları optimize eden araçlar sunuyor…
Cisco Media Experience Engine 3500 ve Cisco Media Experience Engine 5600 anında video kod çevrimi yaparak ağ üzerindeki tüm son noktalarla bütün içeriğin paylaşılabilmesini sağlıyor.
İçeriğin dinamik bir şekilde etiketlenmesini sağlayan, yenilikçi arama motoru Cisco Pulse, ihtiyaç duyulan en iyi uzmanların ve bilginin yerini doğru olarak belirlemeyi ve söz konusu kişi ya da bilgilere hızlı bir şekilde ulaşmayı sağlıyor.