Cisco Türkiye Genel Müdürü belli oldu

Cisco Türkiye’de Suat Baysan’dan boşalan Genel Müdürlük koltuğuna yine telekom kökenli ve şirket içerisinden Mete Kabatepe atandı. Suat Baysan’ın Kasım 2004’e Teknoloji Holding CEO’luğuna transfer olmasından sonra Cisco Türkiye’de Genel Müdür arayışları sürüyordu. Cisco Systems 1996 yılında açtığı Türkiye ofisinde ilk ülke müdürlüğü görevini Aykut Gündüç yapmıştı. Gündüç görevini 1998 yılında HP Avrupa Merkezi’nden transfer edilen Tayfun Uğur’a bırakmış, Tayfun Uğurdan boşalan koltuğa ise Suat Baysan oturtulmuştu.

Motorola A.B.D’de Internet ve Bilgisayar Şebekeleri Bölümü’nde 1992 – 1995 yılları arasında çalıştıktan sonra 1995 yılında Türkiye’ye dönen Kabatepe, Motorola Türkiye’de İş Geliştirme Müdürü olarak hücresel haberleşme konusunda pek çok başarılı projeye imza attı. Mete Kabatepe, 1 Eylül 2000’den itibaren, Cisco Systems Türkiye’nin Telekom İş Birimi’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmalarına başladı.

Kabatepe; Boğaziçi Üniversitesi Elektronik Mühendisliği bölümünden 1983 yılında mezun oldu. New York’da bulunan Rensselaer Polytechnic Institute’de Yüksek lisans eğitimini Elektronik bölümünde tamamlayan Mete Kabatepe, 1992 yılında aynı enstititüde doktorasını yaptı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.