Cisco Türkiye’ye ilk kez kadın eli değecek

Cenk Kıvılcım’dan Cisco Türkiye ülke müdürlüğüne, Dell Türkiye Ülke Müdürlüğü ve Dell EMC EMEA Bölge Sorumlusu olarak görev yapmış olan Didem Duru atandı. Duru, Cisco Ülke Müdürü olarak kamuoyunun karşısını ilk kez önümüzdeki hafta açıklanacak olan Visual Networking Index sonuçları toplantısında çıkacak. 1996 yılında Türkiye ofisini açan Cisco Türkiye’de ilk kez bir kadın ülke müdürü olarak görev yapacak. Didem Duru, sırasıyla Aykut Gündüç, Tayfun Uğur, Suat Baysan, Mete Kabatepe, Erkan Akdemir, Ümit Cinali ve  Cenk Kıvılcım’dan sonra Türkiye ülke müdürlüğünü üstlenen 8’inci ülke müdürü. Son ülke müdürü Cenk Kıvılcım, 2014 yılı Eylül ayında bu göreve atanmıştı.Didem Duru Kimdir?
İstanbul Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olan Didem Duru iş hayatına Finansbank Hazine Departmanında Dealer olarak başladı. 1998 yılından 2013 yılına kadar 15 yıl boyunca IBM Türkiye’de çeşitli departmanlarda çalışan Duru, 2013 yılında Çözümler Direktörü olarak Dell Türkiye’de çalışmaya başladı.
2014 yılı Ağustos ayından itibaren Dell Türkiye Ülke Müdürü olarak görev yapan Didem Duru, Dell’in EMC’yi satın almasından sonra birleşen organizasyon yapısı sonrasında DELL-EMC ülke müdürlüğü görevini EMC Türkiye Ülke Müdürü Sinan Dumlu’ya devretmiş, kendisi ise Şubat 2017’de Dell EMC’nin EMEA bölgesine transfer olmuştu. Duru, bu görevinde şirketin dünya çapında duyurduğu uçtan uca müşteri deneyimini farklılaştıracak strateji ve programlarının Avrupa, Orta Doğu, Türkiye ve Afrika bölgelerinden sorumlu olarak görev yapıyordu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu