Ana sayfa BT Gündem Cisco video ağlarında da tekele doğru ilerliyor

Cisco video ağlarında da tekele doğru ilerliyor

102
0

Cisco, video iletişimi konusunda dünya lideri olan Norveç merkezli teknoloji şirketi TANDBERG’in satın alma sürecinin tamamlandığını duyurdu. Veri ağları konusunda neredeyse tekel konumunda olan Cisco bu atağı ile video konferans ve video ağlarında da tekel olma yolunda hızla ilerliyor. Yapılan anlaşmaya göre Cisco, TANDBERG’in tedavüldeki hisselerinin tamamını 3.3 milyar dolara satın aldı. Satın almayla birlikte ürün portföyünü genişleten Cisco, sunduğu yalın ve benzersiz işbirliği deneyimi ile insanların ve kurumların iletişim ve çalışma biçimlerini değiştirme vizyonunu daha da hızlı bir şekilde hayata geçiriyor.
Cisco’nun Gelişen Teknolojiler İş Birimi Başkan Yardımcısı Marthin De Beer, “Bugün, insanları işbirliğinin merkezine yerleştirme ve çalışma biçimimizi değiştirme yolculuğumuzda attığımız çok önemli bir adımı kutluyoruz. Cisco’nun zengin işbirliği portföyünün yanı sıra yeni nesil toplantı yöntemi olan TelePresence’ın bu yeni çalışma biçimini güçlendireceğine inanıyoruz” diyor.
TANDBERG’in eski CEO’su Fredrik Halvorsen, satın alma sürecinin tamamlanmasıyla birlikte De Beer’in yönetiminde oluşturulan TelePresence Teknoloji Grubu’nun kıdemli başkan yardımcılığına getirildi. Bu yeni grup, Cisco TelePresence bulut mimarisi hizmetlerini, altyapısını ve uç noktalarını içeren üç entegre iş alanını kapsıyor.