Ana sayfa BT Gündem Çocuğunuzun aşıları SMS ile cepte

Çocuğunuzun aşıları SMS ile cepte

102
0

Sürat Teknoloji farklı sektör ve hedef kitlelere yönelik çözümleriyle fark oluşturmaya devam ediyor. Sürat Teknoloji’nin geliştirdiği Aşı Takip Programı, bebeklerin hastalıklardan korunmasında en önemli rolü oynayan aşı takviminin uygulanmasında anne ve babalara büyük bir kolaylık sağlıyor. Program aşı takvimine göre ebeveynlerin cep telefonlarına gönderilen kısa mesajlar (SMS) ile anne-babalara hatırlatmalar yapıyor.Sürat Teknoloji Proje Yöneticisi Soner Cebeci, Aşı Takip Programı’nın kullanımı ve sağladığı kolaylıklar konusunda şu bilgileri veriyor:

“Aşı takip programı bebeklerin aşı günlerinin ebeveynlere SMS yolu ile hatırlatılmasını sağlayan bir program. Takvime göre aşı günleri; anne-baba cep telefonlarına gününden 1 hafta, 3 ve 1 gün önce gönderilerek aşılarının eksiksiz olarak tamamlanması ve günümüzün hastalıklarından korunmasına olanak sağlayan aracı bir sistem olarak görev yapıyor. Aşı takip programıyla anne–babalar bebeklerinin aşılarını, artık daha düzenli bir şekilde takip edebiliyorlar. Buna ek olarak; sağlık kuruluşları da aşılarını tamamlamak zorunda oldukları hastalarının takibini de çok kolay ve pratik bir şekilde yine bu sistemle yapabiliyor.”

Aşı Takip Programı Şimdiden Çeşitli Sağlık Kuruluşlarından Talep Görmeye Başladı

Aşı Takip Programı’nın; herhangi bir kuruluma gereksinim olmaksızın internet üzerinden kullanılabildiğini ve böylelikle her kullanıcının herhangi bir yerden sisteme girebildiğini söyleyen Cebeci; sistemin kurulum, destek, servis gibi hizmetlere gereksinim duymadan rahat bir şekilde işleyebildiğini de sözlerine ekliyor:

“Aşı Takip Programı, yazılım sistemleri içine de adapte edilerek kullanılabilecek bir yapıya sahip. Böylece sistemin kullanımı da kolaylaşmaktadır. Kuruluşlar ise bilgisayar ve servis problemleriyle uğraşmadan hızlı bir şekilde sistemde hareket edebilmekteler. Programın kurulumuyla birlikte, bebek kayıt bilgileri girişi sisteme rahatlıkla yapılıyor ve aşı programlama da gerçekleştiriliyor. Sistem aynı zamanda doktora özel aşı programlama ve bebeklere aşı programı atayabilme gibi özelliklere de sahip.”

Soner Cebeci, programın işleyişi ve programı tercih eden kuruluşlarla ilgili bilgi vererek; sözlerini şu şekilde bitiriyor:

“Sisteme dahil olan kurumda bebek kayıtları rahatça görüntülenip incelenebiliyor. Program; otomatik ve manuel mesaj atma ile atılan mesajların raporunu alabilme özelliklerini de yine içinde barındırıyor. Kolay bir kullanım ve basit menüye sahip olan programla kullanıcılar bilgilendirme mesajları atarken; web tabanlı olduğu için her yerden kullanabilme olanağına da sahip oluyorlar.

Sema Hastanesi ve Üsküdar Hospital Türk tarafından satın alınan Aşı Takip Programı’mız bu kuruluşlarda Haziran ayından itibaren kullanılmaya başlanacak. Buna ek olarak; İl Sağlık Müdürlüğü’yle de projenin bir değerlendirmesini yaptık. İl Sağlık Müdürülüğü özel ve devlet hastaneleri ile sağlık ocaklarının programı kullanmasını desteklemektedir.”