Ana sayfa BT Gündem Çocuklar için Autodesk ve TT işbirliği

Çocuklar için Autodesk ve TT işbirliği

121
0

Türk Telekom’un çocuk portalı TTÇocuk, 2 ve 3 boyutlu tasarım ve görselleştirme yazılımları geliştiren en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Autodesk ortaklığı ile çocuk ve gençleri sevindirmeye devam ediyor. Türk Telekom ile Autodesk ortaklığı kapsamında, önümüzdeki dönemlerde birçok ortak projenin hayata geçirilmesi planlanıyor. TTÇocuk platformundaki içerikler, Autodesk teknolojileri kullanılarak animasyon haline getirilecek ve kullanıcıların beğenisine sunulacak.
Türk Telekom ve Autodesk ortaklığı, çocuklara ve gençlere yakın zamanda sunulması planlanan animasyon ve oyun içeriklerinin sağlanmasını kapsıyor. Bu işbirliği doğrultusunda Türk Telekom, çocuk ve gençlere TTÇocuk platformunda dünya çapında ses getiren animasyon filmlerini ve oyunlardan örnekleri, kısa dersleri, teknikleri ve yarışmalar gibi sürpriz içerikleri izlemenin ayrıcalığını yaşatıyor.

Türk Telekom Pazarlama ve İletişim Başkanı Erem Demircan, Autodesk ile ortaklığa ilişkin görüşlerini şöyle ifade etti: “Türkiye’nin teknoloji alanındaki öncü kurumlarından biri olarak teknolojiyi farklı bir boyutta sunan dünyanın en büyük oyun yazılım şirketlerinden biri olan Autodesk ile işbirliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu işbirliği vasıtasıyla, kullanıcılarımızın hayatlarına değer katmayı sürdürüyoruz.”

Autodesk Türkiye Genel Müdürü Tolunay Tomruk ise bu işbirliğinden dolayı büyük bir mutluluk duyduklarını, Türk Telekom’un deneyiminin ve gücünün yeni nesillere ulaşmalarında önemli katkıları olacağına inandıklarını söyledi. Tomruk, sözlerini şöyle sürdürdü: “Autodesk olarak geliştirdiğimiz 2 ve 3 boyutlu yazılımlarımız, medya ve eğlence pazarlarındaki birçok firma ve profesyonelin fikirlerini tasarlamasına, analiz etmesine ve görselleştirilmesine yardımcı oluyor ve verimliliklerini artırıyor. Bu teknolojilerin özelliklerinden yeni yetişen gençlerimizin daha iyi yararlanabilmesi için TTÇocuk ile işbirliğimizin büyük fayda sağlayacağına inanıyoruz.”