Çocuklar internette daha güvenli

Türkiye’nin en çok tıklanan çocuk ve gençlik sitesi Tipeez.com, 1 milyonu aşkın üyesine güvenli bir internet altyapısı sunarken, aynı zamanda dijital nesle bilinçli internet kullanımı fikrini aşılamak amacıyla da çalışmalarını sürdürüyor. 18 yaş altına hitap eden bir site olarak çocuk ve gençlerin internette güvende olmalarını önemseyen Tipeez, hem üyelerine hem de internetle büyüyen yeni kuşağa internette güvende olmanın yollarını anlatıyor.

Bu amaçla geçtiğimiz yıldan bu yana okul ziyaretleri de yapan portal, 2011 – 2012 eğitim öğretim yılındaki İnternet Güvenliği Konferansları’na başladı. Ziyaret ettikleri okullarda öğrencileri bilinçli internet kullanımı konusunda bilgilendiren Tipeez editörleri, öğrencilerin tecrübe ve önerilerini dinliyor;  gençlere internette gizlilik, içerik yüklerken dikkat edilmesi gerekenler, iletişimde saygı, şiddet ve tehdit durumunda yapılması gerekenler gibi konularda bilgiler veriyor.

Tipeez.com Genel Müdürü Haymi Behar, “Portalımızın 1 milyonu aşkın üyesi bulunuyor, bu da Türkiye’de internete giren her iki çocuktan birinin Tipeez üyesi olduğunu gösteriyor. Aylık tekil ziyaretçimiz 1,5 milyon. Sitemizde çocukların geçirdiği süre de yaklaşık 20 dakikaya ulaştı. Bu kadar yoğun trafiği olan ve 18 yaş altına hitap eden bir sitede, güvenlik konusunun birinci öncelik olması gerektiğini düşündük ve bu bilinçle güvenli internet kullanımı konusunda önemli bir çalışmaya imza attık. Tipeez.com olarak kuruluşumuzdan bu yana 30’u aşkın okulu ziyaret ettik. Yeni nesle bilinçli internet kullanımını öğretmeyi amaçladığımız bilgilendirme çalışmalarımıza önümüzdeki dönemde de devam edeceğiz. Okul ziyaretleriyle de daha çok çocuğa ulaşarak, internette karşılaşabilecekleri riskleri aktarıyor ve nasıl korunabileceklerini anlatıyoruz. Tüm bu çalışmalarımız ve portalımızdaki standart güvenlik önlemlerinin ötesindeki uygulamalarımızla yeni neslin internette güven içinde ve keyifli zaman geçirmesini sağlıyoruz. Bu sebeple çocuklar sitemizi çok seviyor, ebeveynleri de bize güveniyor” diye konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu