Ana sayfa BT Gündem Compex 31’inci kez ilklerle buluşuyor

Compex 31’inci kez ilklerle buluşuyor

131
0

Rönesans Fuarcılık tarafından düzenlenen COMPEX “31.Bilgisayar Fuarı” 14-17 Aralık 2006 tarihleri arasında Lütfi Kırdar Rumeli Fuar Merkezi’nde bilgisayar meraklılarına sektördeki yeni ürünleri yakından izleme ve satın alma fırsatı sunacak. COMPEX “Ana Sponsoru” Garanti Bonus, fuara özel bir kampanyayla, fuardan kredi kartıyla yapılacak alışverişlerin ilk taksitlerini 1 ay erteliyor. Tüm Bonus Card sahipleri fuara Garanti Bankası’nın davetlisi olarak ücretsiz girebilecek.Fuarda önemli ilkler de var. Dünyada ve ülkemizde Ocak 2007’de satışa çıkacak Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows Vista, Türkiye’de ilk kez COMPEX’te tanıtılacak. Fuarda, profesyonellere ve meraklılarına Windows Vista hakkında ücretsiz eğitimler verilecek.

COMPEX’in “Donanım Sponsorluğu”nu üstlenen Fujitsu Siemens Computers, dünyada henüz satışa sunulmayan 4 yeni ürününü ilk kez COMPEX’te sergiliyor. Windows Mobile Direct Push e-mail entegre 3G mobil telefon özelliklerine sahip Pocket Loox T800, dünyanın en küçük ve en hafif kişisel navigasyon asistanı, MP3 çalar destekli Loox N100, üst düzey yöneticilere yönelik tasarlanan Lifebook Q2010 ve masa üzerinde neredeyse görünmeyecek kadar küçük bir yer kaplayan Esprimo Q ilk kez COMPEX’te meraklıların karşısına çıkacak.

Tüm fuarların en büyük teknoloji marketi rekoru 780 metrekare ile COMPEX’te kırılıyor!

TGAR “Teknoloji ve Elektronik Alışveriş Merkezi”, bugüne dek ülkemizde yapılan fuarların içindeki en büyük teknoloji marketini açarak bir rekora imza atıyor. Kurduğu 780 metrekare büyüklüğündeki stand ile bu alanda bir ilke imza atan TGAR, aynı zamanda Türkiye’de tek bir noktadan satış yapan en büyük alışveriş merkezi olma özelliğini de taşıyor.

COMPEX’te masaüstü ve dizüstü bilgisayarlardan cep telefonlarına, gelişmiş müzik ve görüntü sistemlerinden, pda’lere, akıllı ofis ürünlerinden dijital fotoğraf makinelerine kadar birçok teknolojik üründe yüzlerce seçenek ziyaretçilerle buluşacak.

“Çocuk ve İnternet” konulu özel oturuma aileler ve gençler davetli

Rönesans Fuarcılık ve Türkiye Bilişim Derneği arasında oluşturulan işbirliğiyle COMPEX “31. Bilgisayar Fuarı”nın ilk günü olan 14 Aralık 2006 Perşembe günü saat 14:00’te Lütfi Kırdar Haliç Salonu’nda özel oturum düzenlenecek. Konuya meraklı anne-babaların ve ilgililerin ücretsiz olarak izleyebileceği oturumda, dünyada ve ülkemizde son dönemin en çok tartışılan konusu “Çocuk ve İnternet” ele alınacak. Konunun uzmanı yetkili, akademisyen ve gazetecilerin konuşacağı oturumda, Türkiye’deki bilişim okuryazarlığı ele alınarak çocuklara ve ailelere öneriler sunulacak.

Ücretsiz giriş için “online davetiye”

25 yıldır aralıksız düzenlenen COMPEX, şehir merkezindeki en büyük fuar alanı Lütfi Kırdar Rumeli Fuar Merkezi’nde ziyaretçilerine “kolay ulaşım” olanağı sunuyor. Fuara giriş için www.compex.com.tr adresinden ücretsiz olarak “online davetiye” alınabiliyor.