Compex başladı

Rönesans Fuarcılık’ın organize ettiği, Hürriyet Mobil ve Anadolu Grubu’nun sponsor olduğu COMPEX 2005 30. Uluslararası Bilgisayar Fuarı, Lütfi Kırdar Fuar Merkezi’nde açıldı.

Bu yıl 30’uncu kez ziyaretçilerine kapılarını açan Compex Bilgisayar Fuarları pazar günü akşamına kadar Lütfi Kırdar Rumeli Fuar Merkezi’nde gezilebilecek.

Rönesans Fuarcılık Başkanı İsmet Göksel fuarın açılış konuşmasında Compex’in 24 yıllık serüvenine dikkat çekerek Compex’in alışveriş yapılabilen bir fuar olduğunun altını çizdi.

Hürriyet İcra Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı ise açılış konuşmasında bilginin üretimi ve dağıtımı konusunda Matbaa’nın icadından sonra Internet’in medyada Rönesans devrimi yaptığının altını çizerek çok değişik kanallardan okuyucuyla buluşabildiklerinin altını çizerek okurlarla etkileşimin sağlandığını ve anlık haberlerin yayımı konusunda etkili bir mecra olduğunu belirtirken ”Böyle bir dönemde bir medya şirketi olmaktan daha heyecan verici bir
iş olabilir mi? Bence Olamaz” dedi.

Anadolu Grubu İcra Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan da bilginin,
üretimin en temel girdisi haline geldiğini ifade ederek, bilginin,
üretilmesi, erişilmesi ve kullanımının uluslararası rekabetin ve
sosyo-ekonomik gelişmenin itici gücü olduğu bir çağın yaşandığını
söyledi.

4 Aralık’a kadar sürecek fuarda, notebooklardan yazılım
ürünlerine, cep telefonlarından mp3 çalarlara, gelişmiş müzik ve
görüntü sistemlerinden, akıllı ofis ve dijital yaşam ürünlerine kadar
birçok teknolojik ürün ziyaretçilerle buluşacak.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.