Compex Consumer ve Intel Gamex oyun fuarı başladı

24-27 Mayıs tarihlerinde Lütfi Kırdar Rumeli Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen COMPEX Consumer 12. Uluslararası Tüketici ve Ev Elektroniği Şovu, ülkemizde ilk kez tanıtılan teknolojinin son yenilikleri ve ülkemizin en büyük oyun festivali “Intel GameX” ile başladı. Açılış konuşmaları, Rönesans Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Göksel, Türk Telekom Kurumsal İlişkiler Başkanı Ahter Kutadgu ve Akbank Genel Müdürü Zafer Kurtul tarafından yapıldı.Rönesans Fuarcılık tarafından 25 yıldır gerçekleştirilen ve ülkemizin bilişim ve teknoloji alanındaki ilk ve en köklü fuarı olma özelliğini taşıyan COMPEX, yeni bir uygulamaya daha imza atarak oyun tutkunlarının 1.250 metrekarelik alanda yer alan 180 oyun sistemi üzerinde dört gün boyunca heyecanla yarışacakları, ülkemizin en büyük oyun festivali “Intel GameX” serüvenine start verdi.

Türk Telekom’un “Ana Sponsor” olduğu fuar kapsamında, dünyada lanse edilen son ürünler ülkemizde ilk kez sergileniyor. “İletişim Sponsoru” Avea en yeni hizmetlerini ziyaretçilere tanıtırken, “Bankacılık Sponsoru” Akbank, kredi kartları Axess ve Wings sahipleri için COMPEX Consumer’a ücretsiz giriş hakkı tanıyor. “Aktivite Sponsoru” Tekofaks Panasonic “Black” serisi ile COMPEX Consumer’da yer alırken, LG tarafından Prada için özel tasarlanan ve ülkemize çok az sayıda getirilecek “LG Prada” cep telefonları ilk kez teknoloji meraklılarının ilgisine sunuluyor. Aynı veya farklı operatöre ait çift SIM kartı aynı anda çalıştırabilen General Mobile cep telefonu ile hem televizyon yayınlarını gösterebilen, hem cep telefonu özelliği olan Gigabyte’ın PDA’leri ve “elektrik kabloları üzerinden çalışan internet teknolojisi” de yine ülkemizde ilk kez COMPEX Consumer’da tüketicinin karşısına çıkıyor.

900 derecede erimeyen elektrik altyapısı “Akıllı Ev”de

KC Group tarafından 300 metrekarelik alana kurulan “Akıllı Ev”de, yangın anında 900 derecelik ısıya dayanabilen kablolar, iris tanıma metoduyla açılan ve evlerde kullanılabilen teknolojik kapılar yer alıyor. Akıllı Ev’de ayrıca, son model multimedya sistemleri ile ev elektroniği ve güvenlik teknolojisindeki yenilikler ilk kez sergileniyor. Akıllı ev ve bina otomasyonunun ünlü markası Crestron da yeni ürünlerini tanıtıyor.

COMPEX Consumer 12. Uluslararası Tüketici ve Ev Elektroniği Şovu’nun “Resmi Mağaza Sponsoru” TeknoSA, fuara özel fiyatlar ve ödeme kampanyalarıyla teknoloji meraklılarına fırsatlar sunarken, fuarda “sıcak satış yapan tek firma” olma özelliğine sahip. Ziyaretçiler ayrıca, Microsoft Eğitim Kurumları standında yapılacak eğitimlere fuar boyunca ücretsiz olarak katılabiliyor.

COMPEX Consumer’da, Palm’in “Windows Mobile” tabanlı PDA’leri, pazarında dünya lideri Tomtom Navigasyon Sistemleri, Sonus Faber, KEF, Marantz Focal, Clearaudio ses sistemleri de yer alıyor. COMPEX Consumer’ın “Resmi Radyo Sponsoru” Power FM de kendi simulatörünü yine meraklıların ilgisine sunuyor.

“Intel GameX” Oyun Festivali’nde heyecanlı yarışlar

COMPEX Consumer 12. Uluslararası Tüketici ve Ev Elektroniği Şovu bünyesinde yer alan en büyük yeniliklerden “Intel GameX” oyun festivali kapsamında yapılacak LAN Party’ler, oyun tutkunlarının büyük buluşmasına sahne oluyor.

Intel, HP ve Asus tarafından festival için özel olarak konfigüre edilen toplam 180 oyun sistemi ve Logitech tarafından sağlanan gaming ürünleri, 1.250 metrekarelik alanda gerçekleştirilen festivalde, oyuncuların kullanımına sunuyor. “Intel GameX” oyun festivaline katılan meraklıların yanı sıra özel grupların yarıştığı bölümler ve özel aktivite alanları da bulunuyor. “Intel GameX”de LAN Party’leri birincilikle tamamlayanlar özel ödüller kazanıyor.

Fuarın “Resmi Güvenlik Yazılımı Sponsoru” NOD32 de, özel Kendo gösterileri ile “Intel GameX”e renk katıyor.

COMPEX Consumer 12. Uluslararası Tüketici ve Ev Elektroniği Şovu ve “Intel GameX” oyun festivaline ücretsiz olarak katılmak isteyenler, www.compex.com.tr veya www.gamex.com.tr adresinden “Online Davetiye” alabiliyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu