Ana sayfa BT Gündem Compex’e oyuncu akını

Compex’e oyuncu akını

72
0

Compex Uluslararası Bilgisayar Tüketici ve Ev Elektroniği Fuarı kapılarını 34’üncü kez açtı. 22 Kasım’a kadar sürecek olan fuarın açılışını Türk Telekom Pazarlama ve İletişim Başkanı Erem Demircan, Rönesans Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı H. İsmet Göksel, Toshiba Genel Müdürü Aytaç Biter ve Bimeks Genel Müdürü Arif Bayraktar birlikte yaptı. Törende konuşan Rönesans Fuarcılık Başkanı Göksel, bu yılki fuarın ana temasının teknoloji oyunları üzerine kurulduğunu belirtti. Bimeks Genel Müdürü Bayraktar da Bimeks’in en iyiyi en uygun fiyata sunması için çalıştıklarını ve bu tür fuarların hem alıcı hem de satıcı için çok önemli olduğunu vurguladı. Toshiba Genel Müdürü Biter ise Compex Fuarları’na 1986 yılından bu yana katıldıklarını belirterek, fuarların bir ürünü tanımak, ilk ağızdan dinlemek ve dokunmak için çok önemli olduğunu dile getirdi. Türk Telekom Pazarlama ve İletişim Başkanı Demircan da, son dönemin gözde aktivitelerinin başında online oyunların geldiğine dikkat çekerek, Türk Telekom’un bu ilgiye duyarsız kalamayacağını ve birçok yeniliğe imza atacaklarını kaydetti. Türkiye’nin en büyük oyun festivali GameX’e de ev sahipliği yapan fuar, açılıştan itibaren özellikle genç ziyaretçilerin akınına uğradı. Fuarın siyah-beyaz maskotu

Kartalcell’in siyah-beyaz renklerdeki kartal maskotu, fuarın da maskotu oldu. Ziyaretçiler Kartalcell’le bol bol fotoğraf çektirdi.

Fuarı birlikte gezdiler

Erem Demircan (ortada) ve İsmet Göksel (sağda) açılışın ardından Aytaç Biter’le birlikte Toshiba standını gezdiler Biter’den yeri ürünlerle ilgili bilgi aldılar.

Oyun festivali ustalarını bekliyor

Ziyaretçiler GameX’de oyun turnuvaları, ödüllü yarışmalar, tiyatro gösterileri, rap yarışmaları, gameTURK oyun adminleri ile tanışma fırsatı ve usta illustratörlerle söyleşi imkanı bulacak. 1.500 metrekare üzerine kurulu GameX’i 100 bin oyuncunun ziyaret etmesi bekleniyor. Festivalde Pes 2010, Counter Strike 1.5, Rock Band, DoTa, Karahan PvP oyun turnuvaları yapılacak. Kazananlara sürpriz hediyeler verilecek.

FB’nin amigosu Rambo fuarda

Fenerbahçe’nin amigosu Rambo Compex Fuarı’nda Fenercell’in standını ziyaret etti. Fuarın Fenerbahçe taraftarı ziyaretçileri Rambo’ya yoğun ilgi gösterdi. Genç taraftarlar Rambo’yla fotoğraf çektirdi.