Compex’te oyun zamanı!..

Rönesans Fuarcılık tarafından bu yıl 35’nci kez düzenlenecek olan COMPEX Fuarı, 2010 yılında yeni bir konsept ile ziyaretçilerini ağırlamaya hazırlanıyor. COMPEX bu yıldan itibaren “COMPEX/GameX Uluslararası Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı” adı altında 2 Aralık Perşembe günü Lütfi Kırdar Fuar Merkezi’nde kapılarını açıyor.
Yeni konsepti çerçevesinde 2-5 Aralık tarihleri arasında, uluslararası on-line oyun firmalarının da katılımı ile ziyaretçiler arasında ödüllü oyun turnuvalarının gerçekleştirileceği fuarda, Türk Telekom, TTNET, Sobee, Avea, Toshiba, Sony, Asus, Lenovo, Dell, Alienware, X-Wishes oyun simulasyonları ve Nintendo gibi uluslararası önemli marka ve firmaların dijital oyun sektöründeki en son yeniliklerini ziyaretçilere tanıtırken 700 metrekare alana kurulu Media Markt, en yeni teknolojileri en iddialı fiyatlarla satışa sunacak.

Ayrıca, Türk Telekom, Sobee’nin 700 metrekarelik standında, 4 gün boyunca sürecek ödüllü turnuvalar ve uluslararası boyutta ses getirmesi beklenen yeni oyun lansmanları da yapılacak.

“COMPEX/GameX, ON-LINE OYUN PLATFORMU”
Rönesans Fuarcılık Başkanı H.İsmet Göksel, COMPEX 2010 Fuarının bu sene kapılarını COMPEX/GameX olarak, teknoloji dünyasının en önemli edinimlerinden birtanesi olan dijital eğlence ve oyun üzerine açacaklarını belirterek “Günümüz teknoloji dünyasında dijital eğlence ve oyunlar, ayrı bir sektör haline gelmiştir. Tüm dünyada 50 milyar dolarlık bir pazara sahip olan dijital oyun sektöründe ülkemiz, 50 milyon dolarlık bir hacim ile henüz emekleme aşamasında olmasına rağmen önemli potansiyele sahip ülkeler arasında görülmektedir. Türk Telekom Grup şirketlerinden Sobee işbirliği ile sektörümüzde bir ilki gerçekleştirerek, bulunduğumuz coğrafyanın ilk ve tek dijital eğlence ve oyun fuarını gerçekleştirirken, hakettiği değeri bulmasını amaçlıyoruz.” dedi. Göksel, on-line oyun platformları, aynı zevki taşıyan insanların buluşma noktaları olarak sosyal bir olgu olduğuna da dikkat çekerek “Bu doğrultuda ülkemizdeki önemli bir teknolojik eksikliği gidermek arzusundayız. GameX, eğlenceyi dijital ortamda arayanların buluşma noktası olacaktır” şeklinde konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu