Computex’in seçimi AMD Fusion

AMD , Fusion Hızlandırılmış İşlemcilerinin (APU) Bilgisayar ve Sistem kategorisinde en büyük ödül olan “2011 Computex Taipei’nin Seçimi” ödülüne layık görüldüğünü duyurdu. Bu ödül, Tayvan’ın bilgi teknolojileri endüstrisinin en önemli oyuncularından olan Taipei Bilgisayar Birliği tarafından veriliyor ve adaylar, hükümet temsilcileri, akademisyenler, araştırma analistleri, uluslararası basın mensupları ve sektör uzmanlarından oluşan bir seçici kurul tarafından değerlendiriliyor.

AMD Fusion APU’lar işlemci tasarımına yepyeni bir yaklaşım getirerek kullanıcıların ağır iş yüklerini ve görsel uygulamaları daha küçük tasarımlı, pil ömrü uzun sistemlerde çalıştırmaya yönelik ihtiyaçlarını karşılıyor. Günümüzün HD videoları, üçboyutlu uygulamaları ve veri bakımından yoğun iş yüklerini tek kalıp üzerinde bileşik mikroişlemci ve grafik işlemcisiyle çalıştıran tek çözüm olan AMD Fusion APU’lar, her zaman ve her yerde daha zengin bir görsel deneyim isteyen kullanıcıları hedef alıyor.

“AMD Fusion APU’lardaki emeğimizin ve ulaştığımız mükemmelliğin kanıtı olarak Taipei Bilgisayar Birliği tarafından bu ödüle layık görülmekten gurur duyuyoruz,” diyen AMD Tayvan Genel Müdürü Andy Tseng, şöyle devam etti: “AMD Fusion APU’lar sektör genelinde yaratıcılık ve yenilikçiliğiyle ün kazandı. Bu ödül, müşterilerimize kulak vermemizin ve onların ihtiyaçlarına uygun, çığır açan ürünler tasarlamamızın önemini kanıtlıyor.”

2002’den beri verilen COMPUTEX TAIPEI’nin Seçimi Ödülü, ürün tasarımı ve teknoloji yenilikçiliğindeki başarıları ödüllendiriyor ve dünyanın ikinci büyük bilişim teknolojileri fuarı olan COMPUTEX TAIPEI’nin en önemli resmi etkinliklerinden biri olarak değerlendiriliyor. Seçici kurul, 10 ürün kategorisinde öne çıkan tasarımları ve ileri teknolojileri değerlendirip kazananları belirliyor.

AMD ve diğer ödüllü ürünler, yakında düzenlenecek 2011 Computex Fuarı’nda Taipei Bilgisayar Birliği tarafından kurulacak ödüllü ürünler standında sergilenecek. Ayrıca AMD, TWTC Nangang Sergi Salonu’nda L0617 numaralı standında da ürünlerini sergileyecek. 2011 Computex’te AMD hakkında ayrıntılı bilgi için etkinlik portalını ziyaret edebilirsiniz.

AMD, APU’lar ve heterojen bilişim konusunda daha fazla bilgi edinmek isteyen geliştiriciler için ilk AMD Fusion Geliştirici Zirvesi’ni 13-16 Haziran tarihleri arasında Washington eyaletinin Bellevue kentinde düzenleyecek. Zirveye katılanlar, etkileşimli oturumlar ve uygulamalı laboratuar çalışmalarıyla mikroişlemci ve grafik işlemcisi programlamasına dair bilgilerini arttırma, uygulamaların APU’lar tarafından sunulan paralel işlem gücünden yararlanarak gündelik bilgisayar işlerine süper bilgisayarlar gibi performans getirme kabiliyetini anlama fırsatı bulacaklar.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu