ConTech Center, 5. İnşaat Yönetim Zirvesi’nde Sahne Aldı

Edman tarafından geliştirilen inşaat teknoloji platformu ConTech Center, İPYD tarafından düzenlenen 5. İnşaat Yönetim Zirvesi’nde sektör paydaşlarına tanıtıldı.

İstanbul Proje Yönetim Derneği (İPYD) tarafından düzenlenen ve inşaat sektörünün buluşma noktası İnşaat Yönetim Zirvesi 26 Mart 2022 tarihinde İstanbul’da 5. kez gerçekleştirildi. Pandeminin etkilerinin iyiden iyiye azalmaya başladığı günümüz şartları göz önünde bulundurularak İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Taşkışla Binasında fiziksel olarak düzenlenen etkinlikte Edman Yönetim Danışmanlığı da inşaat teknoloji platformu olan ConTech Center’ı sektörle buluşturdu. Türkiye’de alanında açılan ilk platform olma özelliği taşıyan ConTech Center, inşaat teknolojilerine ulaşmak isteyen firmaların ürünlerle buluşmak için ilk geleceği nokta olmayı hedefliyor.

Bu yılki tema ‘İnşaatta Dönüşüm’

Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan Edman Genel Müdürü Ebru Dumanlı, “İnşaat Yönetim Zirvesi, inşaat sektöründe proje yönetimi alanında faaliyet gösteren şirketleri ve profesyonelleri bir araya getiren önemli bir etkinlik. Biz de bu etkinlikte üyelerimizden bazıları ile birlikte yer aldık. Bu seneki zirvenin teması ‘İnşaatın Dönüşümü’ olarak belirlendi. İnşaatta dönüşüm denince teknolojinin kullanımı akla geliyor. İnşaat alanındaki proje yönetiminde gelişen teknoloji ve trendlerin kullanımı da yine öne çıkan başlıklar arasında. Etkinlikteki tüm konuk ve konuşmacılar da bu başlıklara hakim uzmanlardan oluşuyor” dedi.

Edman Yönetim Danışmanlık olarak inşaat sektöründeki farklı birçok projede proje yönetim hizmetleri sunduklarını ifade eden Dumanlı, bu konuda ise şunları söyledi:
“Etkinliğin kapsamı ana hizmet kulvarlarımız olan inşaat yönetimi ve proje yönetimi üzerine olduğu için bu etkinlikte yer almayı uygun gördük. Ticari markamız olan inşaat yönetim platformu ConTech Center da ilk defa burada görücüye çıktı. Yaklaşık bir buçuk senedir üzerinde çalışarak geliştirdiğimiz ve inşaat teknolojilerinde hem çözüm arayanları hem de çözüm sunanları bir araya getirecek bir platform. Dolayısıyla yakın dönemde canlıya aldığımız bu uygulamayı ilk defa sektörümüzle buluşturmuş olmaktan büyük mutluluk duyduk. Hem proje yönetimi hizmetlerimizi hem de platformumuzu doğru kitle ile tanıştırabilmek adına bu etkinlikte yer aldık.”

Bir bakışta ConTech Center

İnşaat alanında teknoloji ve proje yönetimini bir araya getirmek fikri ile ortaya çıkan ConTech Center, inşaat sektöründe kullanılan dijital uygulamaları, çözümleri ve ürünleri buluşturan bir platform. Platforma üye olan firmalar aradıkları veya ihtiyaç duydukları çözümlere ulaşabilir ve ürünleri inceleyebilir. Farklı kategoriler altındaki çözüm ve ürünlerden haberdar olarak projelerinde verimlilik sağlayacak yeniliklerden haberdar olma fırsatı yakalayabilir. Ayrıca Edman, üyelerinin bu arayışlarında danışmanlık hizmeti ile onlara destek de veriyor.

ConTech Center’ın danışmanlık hizmetlerindeki temel amacı, müşteri projelerinde veya müşterinin şirketinde optimizasyon ve verimliliği artırmak için ihtiyaç duyulan dijital çözümleri inşaat sektörü deneyimi kullanarak belirlemek ve bu çözümlerin mevcut proje yönetim sistemlerine entegrasyonunda destek vermek.

Platform veritabanında bulunan birçok farklı çözüm kategorisi, profesyonel teknik ekip tarafından inşaat süreçlerinde kullanımlarına odaklanılarak inceleniyor. Platform ile işletmelere en uygun çözümlerin belirlenmesinde çok yönlü değerlendirmeler yapılarak, proje ihtiyaçları ve sistem kapsamları analiz ediliyor ve alternatif ürün seçiminde destek sağlanıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu