Cüzdan buluta taşındı

Shopamani SmartWallet içinde bulunan ürünlerden birisi olan Shopamani Drink& Dine ile kullanıcılar restoran ve kafelerde artık sadece cep telefonları üzerinden hesap açabilecek, siparişlerini verebilecek, ödemelerini yapabilecekleri gibi kendilerine özel sunulan fırsatları da değerlendirebilecekler. Paypal Türkiye Ülke Direktörü Kıvanç Onan, “Cihazdan, operatörden ve banka seçiminden bağımsız tamamıyla global bir bulut cüzdanlar, bilinen tüm alışveriş kurallarını değiştirecek” diye konuştu.

 

Mobil Sadakat Programları sunan Shopamani’nin 110 milyonu aşkın kullanıcısı olan lider ödeme şirketi Paypal ve 180’den fazla ülkede restoran-bar yazılımlarında en büyük pazar payına sahip Micros-Fidelio’nun Türkiye temsilcisi Protel ile geliştirdiği Drink&Dine uygulaması, mekanlarda sipariş vermek, hesabı istemek ve gelmesini beklemek gibi süreleri ortadan kaldıracak. Akıllı telefon kullanıcılarının ücretsiz olarak indirip, üye olarak kullanabilecekleri Drink&Dine programında ilgili mekanı seçerek hesap açmak ve hesap kodunu garsona bildirmek gerekiyor. Siparişlerini de cep telefonu üzerinden veren kullanıcı hesabı ödemek istediğinde ise yine Drink&Dine üzerinden PayPal hesabına bağlanarak, hızlı ve güvenli bir şekilde ödemesini gerçekleştirecek.

 

PayPal Türkiye Ülke Direktörü Kıvanç Onan, Shopamani SmartWallet uygulamasının bu anlamda Türkiye’deki ilk örneği olduğunu ve projenin çözüm ortaklarından biri oldukları için heyecan duyduklarını söyledi. Bu yepyeni alışveriş deneyiminde güvenlik ve hız ikileminin ön plana çıktığına dtikkat çeken Onan, “Biz PayPal olarak cihazdan, operatörden ve banka seçiminden bağımsız tamamıyla global bir “bulut cüzdan” yapısına sahibiz. Bu açıdan tüketiciler ve satıcılar açısından da birçok kolaylığı güvenli bir biçimde müşterilerimize sunuyoruz” dedi.

 

Benzersiz bir alışveriş deneyimi

Yakın zamanda fiziksel ve çevrimiçi mağazalar arasında çok hızlı bir dönüşüm yaşanmasını öngördüklerini ve mobil imkanlarını fiziksel mağazaları ile birleştirerek benzersiz bir alışveriş deneyimi sunabilen markaların hayatta kalacağını ifade eden Onan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Artık elimizdeki teknolojiler müşterilerin her an, her yerde ve her şekilde alışveriş yapabilmelerini sağlamaya yönelik olarak geliştiriliyor. Tüketicilerin talepleri ve beklentileri de bu doğrultuda şekilleniyor. Gerek fiziksel kanallar gerekse e-ticaret oyuncuları bu yeni olguya ayak uydurmak ve kullanıcı tecrübelerini -ürün seçiminden ödeme ve sipariş onayına kadar -iyileştirmek- durumundalar. Tüketicilerin satın alma süreçlerinin her adımında mobil teknolojinin imkanlarını kullanarak bu avantajları değerlendirmek mümkün. Perakendecilerin yapması gereken çok kanallı stratejiyi hayata geçirmek ”

 

Shopamani’nin Türkiye’de kullanımı hızla yükselen akıllı telefonların ve mobil ticaretin imkanlarından faydalanarak alışverişe getirdiği yeni bakış açısının mekan sahipleri ve markalar için de çok önemli avantajları bulunuyor. İşletme sahipleri Shopamani CRM raporları ile konuklarının mekanlarındaki tüketim bilgilerine ek olarak ilgi alanları, alışveriş alışkanlıkları gibi konularda da bilgi sahibi olup tamamen kişiselleştirilmiş kampanyalar sunabilecekler.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.