D-Smart 24 saatte çözeriz dedi 463 saatte çözemedi

BTK 2021 ve 2022 yılına ilişkin çağrı merkezi hizmetlerini denetledi. D-Smart'ın 24 saatte çözüme ulaştırma taahhüdünü 463 saatte yerine getiremediği ortaya çıktı

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, Elektronik Haberleşme Sektörü’nde faaliyet gösteren şirketlerin Çağrı Merkezi Hizmetine İlişkin Hizmet Kalitesi yükümlülüklerine yerine getirip getirmediğine ilişkin 2021 ve 2022 yıllarına ilişkin yaptığı denetimlerde Andromeda Tv Digital Platform İşletmeciliği A.Ş (D-Smart), Digital Platform Teknoloji Hizmetleri A.Ş (Digiturk), Millenicom Telekomünikasyon Hizmetleri A.Ş, TT Mobil İletişim Hizmetleri A.Ş, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş., Superonline İletişim Hizmetleri A.Ş ve Vodafone Telekomünikasyon A.Ş’ye tespit ettiği usulsüzlükler nedeniyle uyarı cezası verdi.

Bilgi Teknolojiileri ve İletişim Kurulu’nun 15 Ağustos 2023 tarihli 2023/İK-THD/242 sayılı kararı , BTK’nın web sitesinde 19 Eylül Salı günü açıklandı.

24 saatte çözerim dedi 19 günde çözemedi

Denetimlerde, yükümlülüklerden en büyük sapma D-Smart’ta görüldü. Tüketici Şikayetleri çözüm süresi” hizmet kalitesi ölçütünün 24 saat veya daha az olması şeklinde belirlenmiş olmasına rağmen, D-Smart bu kriteri 463,21 saatlik değeri ile karşılayamadı.
Müşteri şikayetlerini bir gün içerisinde çözerim taahhüdü veren D-Smart’ın, müşteri şikayetlerini 19 gün sonunda bile çözemediği denetimlerde ortaya çıktı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu