Dassault sürekli yenilik için 5 yıllık anlaşma imzaladı

Ürün Yaşam Döngüsü Yönetimi (PLM) ve 3 boyutlu mühendislik yazılımlarının dünya lideri Dassault Systèmes (DS), otomotiv sektörünün özel ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Alman otomotiv devi BMW ile 5 yıllık bir sözleşmeye imza attığını açıkladı. Söz konusu anlaşma ile birlikte, iki şirketin araştırma ve geliştirme (Ar-Ge) merkezleri birlikte çalışacaklar ve DS’in otomotiv ürünlerini geliştirmenin yanı sıra BMW’nın da iş geliştirme ve üretim süreçlerini iyileştirecekler. Başta CATIA olmak üzere, Dassault Systemes’in yazılım çözümleri BMW’yı tasarım ve üretim süreçleri planlaması gibi temel alanlarda destekliyor.

Tüketicilerin çevreye saygıya gösterdiği özen, otomotiv üreticilerini de karbon (C02) emisyonunu azaltmaya zorluyor. Otomotiv üreticileri artık çevre dostu araçlar üretmek için iş süreçlerini yeniden şekillendiriyor. Dünya üstünde bıraktıkları karbon ayak izini azaltmak isteyen otomotiv üreticileri DS çözümlerini kullanılıyor. Böylece, doğa dostu, düşük emisyonlu araçları tasarlayıp, analiz ve simülasyonlarını gerçekleştirme imkanına kavuşuyorlar.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.