Ana sayfa BT Gündem Datateknik Yıldız Holding’den ayrıldı hedef büyüttü

Datateknik Yıldız Holding’den ayrıldı hedef büyüttü

162
0

Bilgi teknolojileri alanında Türkiye’den sonra yakın bölgede de AR-GE ve inovasyon çalışmalarıyla lider olmayı hedefleyen Datateknik, Yıldız Holding Bilişim Grubu’ndan ayrıldıktan sonra girdiği yeniden yapılanma sürecini tamamladı. Türkiye bilişim sektöründe 22 yıldır geliştirdiği teknolojilerle önemli başarılara imza atan Datateknik’in yeni dönemiyle ilgili bilgi veren Genel Müdür Erkan Oğur, 2011 yılını atılım yılı ilan ettiklerini söyledi. Şirketin geçirdiği zor döneme rağmen hedeflerinde hiçbir sapma yaşanmadığını anlatan Oğur, “Datateknik olarak Türkiye’nin lider sistem entegratörüyüz. Çözüm sağlayıcısı alanında da lider olma hedefi ile yolumuza emin adımlarla devam ediyoruz. Bu hedefimize ve vizyonumuza bir de AR-GE ve inovasyon temalarını ekledik. Çünkü teknoloji sektöründe farklılaşmanın ve değer yaratmanın yolunun buradan geçtiğini düşünüyoruz. Bu anlamda önümüzdeki dönemde şirketin pazarlama stratejilerini, finansal ve organizasyonel yapısını güçlendirerek hedef büyütüyoruz. Faaliyet gösterdiğimiz alanlarda iddialı projeler hazırladık ve yine sektörde çok konuşulacak önemli projelere imza atacağız” diye konuştu.
“2011 YILI ATILIM YILI OLACAK”
2010 yılını ve 2011’in ilk 4 aylık sürecini de değerlendiren Erkan Oğur, finansal olarak iyi bir 4 ay geçirdiklerine, satış hedeflerini tutturduklarına hatta karlılık hedefini aştıklarına dikkat çekti. Oğur, “Geçtiğimiz yıl birçok açıdan bizim için zorlu bir dönem oldu ancak rahatlıkla Datateknik’e fayda sağladığını söyleyebilirim. Özel sektör tarafında finans ve üretim alanında birçok farklı çözüm hazırladık. Büyük ölçekteki birçok önemli projeyi tamamlayıp teslim ettik. Bir taraftan da yeni yetkinlikler ve uzmanlık alanlarımızı geliştirdik. Bu yıl ise sürdürülebilir karlı büyüme hedefimiz ile Telekom, Savunma, Kamu, Finans, Sağlık ve Eğitim sektörlerinde hayata geçireceğimiz projelerle 350 milyon TL ciroya ulaşmayı hedefliyoruz.” dedi.

“YURTDIŞINA AR-GE SATACAĞIZ”
Datateknik’in 2011 ve önümüzdeki yıllarda odaklanacağı alanlar hakkında da bilgi veren Datateknik Genel Müdürü Erkan Oğur şunları söyledi: “Vizyonumuza eklediğimiz AR-GE ve inovasyonla bir takım özel çözümleri Türkiye’ye getirip bu teknolojileri kurumlara uyarlayacağız. Hem teknoloji hem de büyük ölçüde ekonomik fayda sağlayacak ve fark yaratacak bu çözümlerin gelişimi için ciromuzun %2-3’ünü ayırdık. Gerçekleştireceğimiz yatırımların ardından, anahtar teslim bu çözümleri önümüzdeki dönemde Türkiye haricinde çevre ülkeler, Ortadoğu ve Avrupa’ya açılmayı hedefliyoruz.”