Defne tüm aboneleri kampanyalardan haberdar edecek

Türkiye’de ve 20’den fazla ülkede 100 milyonu aşkın aboneye, mobil operatörün her türlü servis kaynaklarını kullandırabilen çözümler sunan Defne, GSM abonelerine şebeke dışına çıktıklarında bile operatörle iletişimde kalmayı sağlayan Loyalty Service-SMS servisiyle destek oluyor.
Loyalty Service-SMS, operatörlerin Kampanya Yönetim Sistemleri’yle eşzamanlı olarak çalışarak, abonelere ulaşmayı kolaylaştırmak üzere kurulan bir sistemdir. Kampanya Yönetim Sistemleri (KYS), temel anlamda operatörlerin, aboneleri ile paylaşmak, duyurusunu yapmak istedikleri konuların, etkin ve ölçülebilir bir şekilde duyurulmasında kullanılan bir sistemdir.

Defne Bilgi İşlem ise, operatörlerin sahip olduğu Kampanya Yönetim Sistemleri (KYS)’ne destek olarak Loyalty Service-SMS sistemini sunuyor. Kampanya Yönetim Sistemleri tarafından, operatör için değerli olan bir abonenin bir süredir operatörü kullanmadığı veya şebeke dışı olduğu saptandığında, abonelere uygun tarifeler üretip, tarifeler için uygun abone listeleri oluşturulmaktadır.

Defne’nin kurduğu Loyalty Service-SMS ise, bu aşamada off-line olarak KYS’nin oluşturduğu kampanya listelerini kendi sistemine yükleyerek devreye girmektedir. Off-line olan listedeki abonelere, farklı kampanyaların SMS’lerinin bildirilmesi durumunda Loyalty Service-SMS, SMS’leri şebekedeki on-line abonelere göndermeye başlamaktadır. Şebeke dışında olan veya herhangi bir sebeple ulaşılamayan abonelere ise, Loyalty Service-SMS şebekenin aktif ana unsurlarına olan entegrasyon sayesinde, abone şebekeye dokunduğu anda kendisine kampanya SMS’ini gönderebilmektedir.

Bu şekilde abonelere operatörlerin duyurularının, kampanyalarının ve kendi bünyelerindeki SMS’lerinin her koşulda ulaşmasını sağlayan Loyalty Service-SMS, Defne tarafından yurtiçi ve yurtdışındaki operatörlerde hayata geçirilmiştir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu