Ana sayfa BT Gündem Dell’den KOBİ’lere özel ürün gamı Vastro

Dell’den KOBİ’lere özel ürün gamı Vastro

92
0

Dell, müşterilerine olan bağlılığının bir göstergesi olarak kapsamlı dizüstü ve masaüstü bilgisayar, özel hizmetler ve özellikle küçük işletmeler için tasarlanmış olan yeni mikrositeyi içeren yeni ürün gamı Vostro’yu duyurdu. Yeni Vostro ürünleri, veri yedekleme ve PC performansı ve sağlığı gibi yaygın sorunları çözmede etkili olan, kolay kullanılabilen araçları sunmanın yanısıra, dedike bir IT ekibi bulunmayan müşteriler için de teknik uzmanlarının desteğini sunuyor. Vostro (Latince’de “Senin” demektir) ürün ve hizmetler ailesi Dell’in küçük işletmelere olan bağlılığının en önemli göstergesidir. Aynı zamanda şirketin, küçük işletmelerin IT yönetimi için ayırmaları gereken bütçe ve zamanı azaltmak ve karmaşıklığı ortadan kaldırmak stratejisini de yansıtmaktadır. Dell Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Michael Dell, İngiltere, Fransa ve Almanya’da gerçekleşen tanıtım toplantılarıyla eşzamanlı olarak New York’ta gerçekleşen toplantıda müşterilere “Vostro küçük işletme sahiplerinin başarılı olmak için tam olarak ihtiyaç duydukları IT çözümlerini seçmelerine olanak tanıyarak, oyunu değiştiriyor. Çok uzun zamandır girişimciler kendi benzersiz ortamlarına tüketicilere ya da büyük işletmelere yönelik çözümleri adapte edip, uygulamaya çalıştılar.” dedi.

Küçük İşletme Sahiplerinin Çağrıları Duyuldu
Dell ve Küçük İşletmelere Yönelik Uluslararası Konsey1 tarafından 12 ülkede yürütülen, küçük işletme sahipleri ve karar mercilerinin katıldığı çalışmada, İngiltere, Fransa ve Almanya’daki şirketlerin %94’ü ellerinde mevcut olan en sofistike IT cihazlarına ödenen her kuruşa değdiğini, ancak bütçe kısıtlamalarının altyapılarını geliştirme konusunda karşılaştıkları en önemli sorun olduğunu söyledi. Çalışmanın Avrupa ayağında elde edilen diğer bulgular:
• Küçük işletmelerin teknolojiyi kullanmalarının en önemli iki sebebi, müşterilerine daha iyi hizmet vermek ve işlerini büyütmektir. Çalışmaya Avrupa ayağından katılanların %65’i IT’nin işleri için çok büyük önem taşıdığını söylüyor;
• Deneme sürümünü ortadan kaldırmak ve yeni sistemleri kurmak IT alımlarında en büyük sorunlardır. İşletmelerin yaklaşık üçte ikisi en detaylı teknoloji cihazlarını bile kendileri kurmaktadır;
• IT satıcıları için atılması gereken adımlar listesinin 1. sırasında şirket verilerini güvence altına almak yer alır. Listede bunu takiben, uygun ve yeterli teknik destek ve hizmet sunmak yer alır.
Dünya çapında azımsanamayacak sayıda küçük işletme aynı şeyi istiyor: basit, az maliyetli ve güvenilir hizmetle desteklenen kaliteli ürün ve hizmetler.
Dell EMEA Bölgesi Ev ve Küçük İşletmelerden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdür Aongus Hegarty “Avrupa’daki küçük işletmeler belirli ihtiyaçlarını karşılamak için doğru IT çözümlerini seçme konusunda zorluklarla karşılaşıyor. Dell olarak hedefimiz bu süreci basitleştirmek ve müşterilerimize işleri için en faydalı olacak teknoloji seçimlerini bilinçli olarak yapmaları konusunda rehberlik etmektir. Ayrıca, onlara altyapılarının yaşam döngüsü boyunca sürekli, kesintisiz IT desteği sunmak da temel hedeflerimiz arasındadır. “ dedi.

Küçük İşletmelere Özel Tasarlanmış, Otomatik, Kullanımı Kolay Araçlar
Hangi coğrafi bölgede olursa olsun, küçük işletmeler, en önemli IT ihtiyaçları arasında veri yedekleme ve sistem performansını optimize etme gibi fazla zaman alan görevleri tamamlamalarına yönelik araçlar ve kolay destek seçeneklerinin yer aldığını belirtiyor .
Vostro, 30 GB’a kadar kullanıcı verisini çevrimiçi yedekleyen ve felaket, hırsızlık ya da hasara karşı veriyi koruyan Dell DataSafe™ Online; çevrimiçi destek bilgisine erişime olanak tanıyan Dell Destek Merkezi; kurulum, tarama, sorun giderme ve ağın tamir edilmesini kolaylaştıran Dell Ağ Asistanı ve 30’dan fazla ayar, güvenlik ve bakım görevlerini bir tıkla azaltan ve en yüksek performansı sağlayan Dell Otomatik PC Ayarı’nı içeren küçük işletmelere özel tasarlanmış destek araçları sunuyor.

Küçük İşletmelere Tamamen Odaklanma
Dell, küçük işletme sahiplerinin IT tecrübelerinden maksimum faydalanmalarına yardımcı olmak için uzmanlaşmış satış, teknik destek ve müşteri hizmetleri eğitimine ve aynı zamanda gelişmiş çevrimiçi kaynaklara 35.000 insan-saat ayırdı.
www.smartbusinessIT.co.uk internet sitesinde, müşteriler Intel’le işbirliği ile oluşturulan ve teknoloji cihazları yatırımları ile ilgili tavsiyelerin yer aldığı küçük işletmelere yönelik kaynak merkezini bulabilirler.
10 çalışandan az çalışanı olan basit ağ ve işletmeler için Vostro bugün aşağıdaki ürünleri sunuyor:
Destek konusunda yeni birçok kapsamlı hizmet sunmanın yanısıra Dell ayrıca, küçük işletmelere daha yüksek seviyeli destek sağlamaya başlamıştır. Bu bağlamda, tüm Vostro PC’leri standart olarak bir sene geçerli olacak İşletmelere Yönelik Donanım Desteği ile birlikte sunulacaktır. Vostro serisine Ağustos ayının sonlarında bir masaüstü bilgisayar modeli daha eklenecektir. Ürünlerle ilgili ayrıntılı bilgiye www.dell.com.tr’den ulaşabilirsiniz.