Ana sayfa BT Gündem Dell’den yeni iş modellerine yeni ürünler

Dell’den yeni iş modellerine yeni ürünler

77
0

Dell Türkiye, 22 Nisan Cuma günü Bebek Chilai’de düzenlediği bir toplantıyla en yeni kurumsal çözümlerini tanıttı. Değişen iş gücünün işle ilgili yazılım, uygulama ve verilere her an, her yerde erişme gereksinimlerine cevap vermek için dizüstü bilgisayar, masaüstü bilgisayar ve iş istasyonlarını da içeren yeni bilgi işlem çözümleri görücüye çıkarıldı.2013’e kadar dünyadaki işgücünün üçte biri mobil hale gelecek

Toplantıda açılış konuşmasını yapan Dell Türkiye Kurumsal Ürünlerden Sorumlu Ülke Müdürü Murat Mediçeler, çalışanların işle ilgili veri ve uygulamalarla bağlantı kurma, bu veri ve uygulamalara erişme yöntemlerinin hızla değiştiğini söyledi. “İşgücü her geçen gün daha dağınık ve global hale geliyor. IDC, 2013 senesine kadar dünyadaki iş gücünün üçte birinin mobil hale geleceğini öngörüyor. Biz de Dell olarak hem kurumsal hem de bireysel tarafta sunduğumuz ürünlerle Türkiye’nin önemli bir oyuncusu durumundayız” diyen Mediçeler Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgesinde yer alan Türkiye’nin Rusya ile beraber bölgedeki en önemli iki ülkeden biri olduğunu söyledi.

Geçtiğimiz yıl kurumsal tarafta satışların 3 katına çıktığını ifade eden Mediçeler, aynı şekilde server tarafında da ürün satış adetlerinin 3 katına çıktığını belirtti; “Geçen yıldan bu yıla satışlarımız yüzde 100 oranında arttı ve son çeyrekte Dell olarak notebook pazarında 2 numaraya yükseldik. Bundan 2 yıl önce Dell ilk 10’da yer almıyordu; server tarafında 3. sıradayız yüzde 10’un üerinde bir pazar payımız var, notebookta da aynı şekilde yüzde 10’un üzerinde bir pazar payına hakimiz. Yatırımlarımızın meyvelerini topladık ve yatırımlarımıza sürdürmeye devam edeceğiz”.

Toplantida Intel prosesörlü yeni Dell Latitute serisini tanıtan Dell Gelişen Pazarlardan Sorumlu Pazarlama Müdürü Burak Ereren, yeni çözümlerin işletmelere daha fazlasını yapmak için güç vererek tasarım, yönetilebilirlik ve güvenlik açısından çıtayı yukarı taşıdığını söyledi. Baştan aşağı değiştirilmiş bu yeni çözümler, son kullanıcılara BT’yi doğru düzeyde kontrol imkanı sağlarken, daha fazla verimlilik sunuyor.

Yeni çözümler Dell Latitude E5420, E5520, E6320, E6420, E6520, E6420 ATG dizüstü bilgisayarları içeriyor. Dell, ayrıca Dell OptiPlex 990, 790 masaüstü bilgisayarları ve OptiPlex Küçük Biçim Faktörü Hepsi bir Arada çözümünü de sunuyor. Dell’in yeni çözümleri arasında, Dell Precision T1600 masaüstü iş istasyonu ile Dell Precision M6600 ve M4600 mobil iş istasyonları da yer alıyor. E-6520, E-6320, E-6220 ve E-5520 ise basın mensuplarına deneyimletilmek üzere toplantıya getirildi.

“Yeni Latitude ailesi 100’den fazla tasarım değişikliğini ve artan güvenlik ve yönetilebilirlik talepleri gibi değişen iş ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik bir dizi yeni özelliği barındırıyor. Tepeden tırnağa tamamen yenilenmiş tasarımı, olağanüstü düzeyde gelişmiş güvenlik, uzaktan veri silme ve ani düşürmelere karşı Serbest Düşüş Sensörü sayesinde en güvenli ve en yönetilebilir aile, Latitute serisi” diyen Ereren Işgücünün yapısı gelişmeye devam ettikçe, Dell’in de getirdiği çözümlerle, hem BT kuruluşlarının hem de son kullanıcıların seçtikleri cihaza bakılmaksızın verimliliğin ve üretimin artırılacağını söyledi.