Ana sayfa BT Gündem Dell’in yeni işortağı Index

Dell’in yeni işortağı Index

88
0

Dell Türkiye tüketici ürün portfoyünün dağıtımı konusunda Indeks ile sözleşme imzaladı. Yapılan sözleşme dogrultusunda 18 Aralık 2009 tarihi itibariyle, Indeks, Dell Türkiye genelinde 81 ilde bayi ve perakende kanalına satılan tüketici ürünlerinin dağıtıcısı konumuna geldi. Index’in bilgi ve tecrübesinin Dell ürünlerinin daha geniş kitlelere ulaşmasında önemli bir rol oynayacağını belirten Dell Türkiye Tüketiciden Sorumlu Ülke Lideri Gülfem Çakmakçı “Tüketici ürün potföyümüzde bulunan dizüstü ve masaüstü bilgisayarların dağıtımında Index ile yaptığımız işbirliği çerçevesinde Dell olarak satış ağımızın genişlemesinden ve dolayısıyla da daha fazla tüketiciye ulaşmaktan memnunuz” dedi. Index ile yapılan anlaşmanın özellikle tüketici pazarında güçlenme stratejilerinin bir parçası ve büyüme hedeflerine yönelik önemli bir hamle olduğunu söyleyen Çakmakçı;

“Türkiye’ye yatırım yapma stratejisi kapsamında yaratılan bu iş ortaklığının, her iki firma için de sektöre ve sektörün gelişimine olumlu katkılarının olacağına eminiz. Var olan dağıtıcılarımız ile sağlam temeller üzerine kurduğumuz işbirliğimizi bundan sonra Index’in de katılımıyla başarılı bir 2010 yılına taşıyacağımıza inanıyorum” dedi. Çakmakçı ayrıca Index’in tüketici ürünlerinden dizüstü, masaüstü, projectör ürün portföyünü dağıtacağını sözlerine ekledi.

Index’in 2009 yılını son derece önemli bir iş ortaklığıyla kapattığını belirten Indeks Genel Müdürü Atilla Kayalıoğlu ise; “Indeks olarak, Dell gibi pazarda güçlü ve ürün çeşitliliği ile ön plana çıkan bir üretici ile çalışma fırsatını yakaladığımız için çok mutluyuz. Dell’in bireysel kullanıcı pazarındaki farklı ürünleri ve yüksek marka bilinirliği sayesinde her kesimden tüketiciye ulaşmayı hedefliyoruz” diye konuştu.