Ana sayfa BT Sektör Dell Technologies Türkiye, İş Ortaklarıyla Buluştu

Dell Technologies Türkiye, İş Ortaklarıyla Buluştu

135
0

Dell Technologies Türkiye Genel Müdürü Sinan Dumlu
Dell Technologies, 19 Nisan 2019 tarihinde İstanbul’da düzenlediği özel etkinlikte Türkiye’deki iş ortaklarıyla bir araya geldi. Dell Technologies, düzenlediği etkinlikte sade, öngörülebilir ve kârlı yaklaşımıyla iş ortakları için büyüme ve kârlılık sağlayacak olan geleceğin kanalını oluşturduğunu ortaya koydu.
İş ortaklarından aldığı ilhamla 2020 ve sonrasını şekillendiren Dell Technologies Türkiye, dünyaya örnek olacak kanal yapısının temellerini atıyor. Dell Technologies iş ortaklarının, 2019 mali yılının 4. çeyreğine kadar olan 12 aylık dönem içinde sipariş hacmi 49 milyar dolara ulaşırken büyümeyi sürdürmeye ve artırmaya yönelik yatırımlar devam ediyor.
Modern BT Sektörü’nün önemli ve heyecan verici değişikliklerin yaşandığı bir dönemden geçtiğine değinen Dell Technologies Türkiye Genel Müdürü Sinan Dumlu “Yapay zekâ (AI), makine öğrenimi (ML) ve artırılmış ya da sanal gerçeklik (AR/VR) gibi gelişmiş yeni teknolojilerin ticari, kurumsal ve özel sektörlerde ön plana çıkmasıyla; üreticiler, dağıtıcılar ve bayiler işlerini büyütme konusunda önemli fırsatlar olduğunu, hizmet sağlayıcılara ve son kullanıcılara en gelişmiş özellikleri sunabileceklerini fark ediyorlar” dedi. Dumlu, sektördeki dijital dönüşüm çalışmalarının iş ortaklarına önemli fırsatlar doğurduğunu belirterek “Yenilikçi ürün ve hizmetlerin benimsenmesinde iş ortaklarımıza önemli bir görev düşüyor. Kendilerini güvenilir birer teknoloji danışmanı olarak kabul eden müşterilerin uzun süreli bağlılığını sağlamak ve yeni pazar fırsatları yaratarak yeni gelir elde etmek mümkün hale geliyor” dedi.
“Kanal yapısı 2020 ve sonrası için örnek olacak”
Veri depolama, sunucu ve iş istasyonları gibi en önemli pazarlarda yılı lider olarak kapattıklarını vurgulayan Dell Technologies Türkiye Ülke Kanal Müdürü Erkut Göktan “Basit, Öngörülebilir ve Kârlı olarak belirlediğimiz üç temel prensibimize uygun olarak, iş ortaklarımızın işlerini büyütmelerini ve pazarda rakiplerinin önünde kalmalarını sağlayacak birinci sınıf bir program sunmak için çalışıyoruz. Geleceğin kanal yapısını oluşturmak için iş ortaklarımızdan aldığımız geri bildirimleri dikkate aldık. İş ortaklarımızın çok daha kolay adapte olduğu, rekabette fark yaratabileceği noktaları öne çıkarabildiği bir yapı kuruyoruz” dedi. Göktan’In verdiği bilgilere göre, Dell Technologies içerisinde Türkiye’nin liderlik ettiği META bölgesi, 2020 ve sonrasında geleceğin kanalını oluşturmak için pilot bölgelerden biri seçildi. Bölgenin başarısı, diğer bölgelere de örnek olacak bir model oluşturacak. Böylece temelleri ülkemizde atılan geleceğin kanal modeli, dünyada uygulanacak.
İş Ortağı ödülleri sahiplerini buldu
Dell Technologies iş ortakları buluşmasındaki panelde Dell Technologies’in ürün ve çözümlerinde 2019 stratejileri konuşulurken, Prof. Dr. Özgür Demirtaş “Ekonomi, Bilim, Gelecek ve Siz” başlığında sunumunu gerçekleştirdi. Sunumların ardından ise ödül törenine geçildi.
Ödül alan iş ortakları
– 2018 Yılın Distribütörü: Arena
– 2018 Yılın İş Ortağı En Yüksek Toplam Ciro: KoçSistem
– 2018 Yılın İş Ortağı En Yüksek Veri Depolama ve Yedekleme Cirosu: GlassHouse
– 2018 Yılın İş Ortağı En Yüksek Sunucu Çözümleri Cirosu: DESistem
– 2018 Yılın İş Ortağı En Yüksek Son Kullanıcı Çözümleri Cirosu: L&N
– 2018 Yılın İş Ortağı En Yüksek DMO Cirosu: Yönsis
– 2018 Yılın İş Ortağı Yeni Müşteri Kazanımı: e-çözüm
– 2018 Yılın İş Ortağı Anadolu’da İş Geliştirme: Evant
– 2018 Yılın İş Ortağı Anadolu’da İş Geliştirme: Trevi Teknoloji
– 2018 Yılın İş Ortağı CCTV İş Geliştirme: NGTech
– 2018 Yılın İş Ortağı Uçtan Uca Dell Technologies Stratejik Projesi: vMind
– 2018 Yılın İş Ortağı En Yüksek VMware/Pivotal/RSA Cirosu: Data Market
– 2018 Yılın İş Ortağı Değer Katan Pazarlama: TechData
– 2018 Yılın İş Ortağı OEM Çözümleri: Sensormatic

Etiketler: Dell Technologies » Erkut Göktan » Sinan Dumlu