Ana sayfa BT Gündem Dell Türkiye’nin kurumsal ürünleri MersaSistem’e emanet

Dell Türkiye’nin kurumsal ürünleri MersaSistem’e emanet

90
0

Dell Türkiye kurumsal ürün portfoyünün dağıtımı konusunda MersaSistem ile sözleşme imzaladı. Yapılan sözleşme dogrultusunda 1 Temmuz 2009 tarihi itibariyle Dell ürünlerinin Turkiye’deki dağıtımını ve kanal geliştirme aktivitelerini diğer distribütörler ile MersaSistem yönetecek. MersaSistem, Dell ile yapılan anlaşmanın özellikle kurumsal pazarda güçlenme stratejilerinin bir parçası ve büyüme hedeflerine yönelik önemli bir hamle olduğunu açıkladı. MersaSistem, Dell ürünlerinin dağıtımını bayi kanalı üzerinden yapacak.

Anlaşmayla ilgili bir açıklama yapan Dell Türkiye Ülke Temsilcisi Murat Mediceler “Kurumsal ürün potföyümüzde bulunan sunucular, masaüstü ve dizüstü bilgisayarların dağıtımında MersaSistem ile yaptığımız işbirliğinin Dell’in Türkiye’deki kanal ağını da geliştirmesini hedefliyoruz. Türkiye’ye yatırım yapma stratejisi kapsamında yaratılan bu iş ortaklığının, her iki firma için de sektöre ve sektörün gelişimine olumlu katkılarının olacağına eminiz” dedi.

MersaSistem Pazarlama Genel Müdürü Alpay Özbay ise; “MersaSistem olarak, Dell gibi pazarda güçlü bir iş ortağıyla çalışma fırsatını yakaladığımız için çok mutluyuz. Dell’in kurumsal ürünleri ile kurumsal müşteri gruplarında, iş ortakları kanalıyla büyük ve etkili projeler yapmayı; yalnızca donanım dağıtımı değil, proje yönetimi yetenekleriyle de katma değerli bir dağıtıcı olarak faaliyet göstermeyi hedefliyoruz” diye konuştu.