Ana sayfa BT Gündem Deloitte Rusya, Tümleşik İletişimi Nortel Veri Çözümüyle Güçlendiriyor

Deloitte Rusya, Tümleşik İletişimi Nortel Veri Çözümüyle Güçlendiriyor

91
0

Deloitte Rusya ve BDT Ülkeleri Bilgi İşlem Genel Müdürü Borge Nilsen konuyla ilgili şunları söyledi: “Tümleşik iletişim veritabanı sağlayıcısı olarak Nortel’i seçme kararımız, ilerleme sürecimizin doğal bir aşamasıydı. Biz, Microsoft Office İletişim Sunucusu 2007’ye dayalı bir tümleşik iletişim çözümüne zaten sahiptik ve gerçekten entegre bir tümleşik iletişim ağ altyapısının gerekliliklerini tam olarak anlayabilecek bir altyapı tedarikçisi aramaktaydık. Nortel’in tümleşik iletişim alanında Microsoft ile kurduğu uzun vadeli ortaklık ve yakın işbirliği, çalışanlarımızı desteklemek amacıyla her iki çözümün birlikte çalışacak şekilde entegre edilebileceği konusunda rahat olmamızı sağladı. Bu konu, deneme sürecinde kapsamlı testlere tabi tuttuğumuz noktalardan biriydi. Nortel çözümlerinin sağladığı teknolojik mükemmeliğin yanı sıra, port başına düşen maliyet ve sahip olma maliyeti bakımından da pazardaki en iyi çözüme sahip olduğumuza inanıyoruz.” Moskova’daki Deloitte ofisi, Rusya ve BDT’deki dokuz ülkede 14 ofis ve 3.000’den fazla çalışana sahip olan Deloitte’nin yürüttüğü faaliyetlerin iletişim merkezi durumunda. Yeni altyapı, Nortel iletişim çözümlerini Microsoft Office İletişim Sunucusu 2007 ile entegre ederek, Deloitte çalışanlarının iş arkadaşlarının uygun olup olmadığını online olarak görmesine ve onlarla anında iletişim kurmasına olanak sağlayacak.

Yeni özellikler ayrıca müşterilere daha iyi hizmet sunulabilmesi için durum bilgisi araçlarına erişim de sağlayacak. Örneğin kullanıcılar, PDA, akıllı telefon ya da dizüstü bilgisayar gibi cihazları kullanarak Moskova kampüsünün herhangi bir noktasından bilgilere erişebilecek ve bu bilgileri paylaşabilecek. Deloitte çalışanları ayrıca kablosuz telefon çağrısı, e-posta, anlık mesajlaşma ve video konferans gibi uygulamaların ‘tek tıklamayla’ basit bir şekilde başlatılmasına olanak sağlayan gerçek zamanlı işbirliğinin sağladığı zamandan tasarruf avantajlarından faydalanacaklar. Sistem ayrıca, genel merkezden uzakta çalışan Deloitte personelinin mobil cihazlarını kullanarak şirket sistemlerine erişebilmesine olanak sağlayacak.

Nortel tarafından Deloitte Moskova’nın mevcut Microsoft Office İletişim Sunucusu 2007 sistemine entegre edilen tam ölçekli kampüs LAN ağı, tümleştirme ve mobilite özellikleri için 4.500’den fazla port, Ethernet anahtarlama ve Wi-Fi özellikleri sağlayacak.