Deloitte Tekonoloji Fast’ın en hızlısı yüzde 2 bin 124’lük büyüme oranıyla Meditopia

Bu yıl 16'ıncısı düzenlenen Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye programında Türkiye'nin en hızlı büyüyen şirketi, Meditopia oldu.

Bu yıl 16’ncısı düzenlenen Deloitte Teknoloji Fast 50’de, yüzde 2 bin 124’lük büyüme oranıyla Meditopia Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketi oldu.

Meditopia’yı yüzde bin 821 büyüme gösteren dijital enerji yönetim platformu Smartpulse ve yüzde bin 690 büyüme oranına ulaşan dijital dönüşüm danışmanlık şirketi Mentor4B takip etti.

Programda bu yıl da gelirleri 50 milyon Euro ve üzerinde olan teknoloji şirketlerine ‘Big Stars Ödülü’ verildi. Ödüle hak kazanan firmalar sırasıyla ASELSAN, İnnova Bilişim Çözümleri, Karel, Logo Yazılım ve Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri oldu. Kadının teknoloji sektöründeki istihdamını destekleyen firmalara verilen ‘Meta Teknolojide Kadın’ ödülünü yazılım firması Vispera alırken, topluma ve çevreye yarattığı etki ile en fazla öne çıkan teknoloji firmaları için bu yıl ilk kez verilen ‘Deloitte Etki Ödülü’nün sahibi ise Evreka oldu.

Metin Aslantaş: Listeye giren firmalar arasında sektörel çeşitlilik arttı

Deloitte Türkiye Ortağı ve TMT Endüstrisi Lideri Metin Aslantaş, ödül töreninde yaptığı konuşmada, “Ekonomik büyümenin finansal dalgalanmalarla birlikte yaşandığı bir yılda, Türk teknoloji sektöründe bir kez daha üstün bir büyüme performansı görüyoruz. Bu yıl listeye giren her Türk şirketi, yüzde 100’ün üzerinde bir büyüme performansı gösterdi. İyi fikirlerin, belirsizliğin arttığı dönemlerde bile başarılı olduğunun en açık göstergesi bu olsa gerek. Bundan beş yıl öncesine kadar sadece birkaç alt sektör kazananlar arasında karşımıza çıkardı. Bu yıl ise, daha önce tanık olmadığımız bir sektörel çeşitlilik var karşımızda. Dijital enerji platformlarından, sürdürülebilir gıda tedarikine, well-being’den oyun endüstrisine, fintechlerden donanım üreticilerine kadar listeye birçok başarılı firma girmeye hak kazandı” diye konuştu.

Meta Türkiye Ülke Direktörü İlke Çarkçı Toptaş da törende yaptığı konuşmada “Bu kıymetli ortaklığımızda üçüncü yılımız ve Teknoloji Fast 50 ödül töreninin bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz. Aynı zamanda ödüllerin arasında bizim için en anlamlı olan “Meta Woman in Tech” ödülünü de sahiplenmek ayrıca mutluluk verici. Teknolojide kadın istihdamının gelişmesi ve kadın girişimcilerinin desteklenmesi için verilen tüm emeklere yürekten teşekkür ediyoruz” dedi.

Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye Programı’nda listeye giren firmalar; yerel, bölgesel ve uluslararası bilinirliklerini artırırken, sektördeki iletişim ağlarını kuvvetlendiriyor, şirket imajlarını güçlendiriyor, gelecek dönemler için yatırımcıların dikkatini çekiyor.

Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye 2021

Sıra

Kurum Adı

Büyüme oranı

Faaliyet Alanı

1

Meditopia

2124%

Sağlık

2

Smartpulse

1821%

Yazılım

3

Mentor4B

1690%

Yazılım

4

Bites

786%

Yazılım

5

TetraHGS

779%

Yazılım

6

Fazla Gıda

769%

Yazılım

7

Netsys

732%

İletişim

8

Litum Technologies

585%

Donanım

9

Deka Technology

565%

Yazılım

10

Boni Global

518%

Donanım

Big Stars 

Sıra

Kurum Adı

Faaliyet Alanı

1

ASELSAN

İletişim

2

İnnova Bilişim Çözümleri

Yazılım

3

Karel

İletişim

4

Logo Yazılım

Yazılım

5

Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri

Çevre teknolojisi

Meta Teknolojide Kadın Ödülü

Sıra

Kurum Adı

Faaliyet Alanı

1

Vispera

Yazılım

Deloitte Etki Ödülü

Sıra

Kurum Adı

Faaliyet Alanı

1

Evreka

Yazılım

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu