Deniz Taksi İstanbul sularında

Teknoloji Holding şirketlerinden T-Design, şirketin kuruluş projesi olan Deniz Taksi’yi İstanbul’da kullanıcılara tanıttı. 10 yolcu kapasiteli taksilerin özellikle İstanbul’da trafik sorununa çözüm getirmesi bekleniyor. Şirket yetkilileri merkezi bir yapı ile işletilmesini istedikleri Deniz Taksi’lerin kirliliğe yol açmaması için boş olarak dolaşmayacağını, belirlenen bölgelerdeki duraklardan yolcu alacağını, taksilerin Internetnet, SMS; telefon veya kiosklar aracılğıyla duraklara çağrılabileceğini belirttiler.Taksi’nin tanıtım toplantısında bir konuşma yapan Teknoloji Holding CEO’su Suat Baysan 1988 yılında kurulan Exim AŞ’den doğan Teknoloji Holding’in 2010 yılında 1 Milyar Dolarlık bir şirketler topluluğu olmasını hedeflediklerini bu amaçla teknoloji üretip satan bir yapılanmayla T-Design’ı kurduklarını dile getirdi.

Teknoloji Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Alphan Manas ise çeşitli alanlarda değişik projeler ürettiklerini şimdiye kadar 32 Patent başvurularının bulunduğunu dile getirerek bu rakam 50’ye ulaşacak dedi.

Hava ve deniz koşullarıı İstanbul Model alırarak hazırlanan Deniz Taksi dünyanın dört bir tarafına ihraç edilecek. Çeşitli ülkelerden talepler gelen ürünün İstanbul’da kullanılması da yetkili mercilerin onayına bağlı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile görüşmelerin devam ettiğini dile getiren T-Design Genel Müdürü Kerem Güvenç “Taksilerin sularda başıboş dolaşarak kirlilik yaratmalarını engellemek için bir yönetim yazılımı altyapısı ile birlikte komple bir çözüm olarak sunmak istiyoruz” dedi.

Tuzla Tershanesi’nde üretimine başlanan taksilerden ayda 10 adet üretilebilecek. İstanbul gibi bir şehire 250 taksi ve 60 durağın yeterli olacağını belirten yetkililer bu sistemle günlük 15 bin yolcu taşınabileceğinin altını çizdiler. Ancak bu konuda merkezi şehir idaresinin kararı etkili olacak. Deniz Taksi’nin Dolmuş, Ambulans, Polis Aracı olarak tasarlanmış sürümleri de mevcut.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.