Ana sayfa BT Gündem BT Sektör Didem Duru, Cisco Türkiye Genel Müdürlüğü’ne Getirildi

Didem Duru, Cisco Türkiye Genel Müdürlüğü’ne Getirildi

Cisco Türkiye Genel Müdürü Didem Duru
Cisco Türkiye Genel Müdürlüğü pozisyonuna Didem Duru’nun getirildiğini açıkladı. Cisco’nun Türkiye operasyonlarının başına geçen Duru, yeni görevinde Türkiye’nin dijital dönüşüm gündemine odaklanacak.
Cisco Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı David Meads “Didem Duru, BT alanında kapsamlı bir deneyime ve dikkat çeken liderlik vasıflarına sahip. Duru’nun bu göreve atanması ile Türkiye’de sektörler, şirketler ve kurumlar genelindeki dijital dönüşüm sürecini hızlandırma becerimiz artacak” dedi.
Heyecanla üstlendiği yeni görevde Türkiye’nin dijital dönüşüm gündemine ilişkin vizyon ve stratejilere odaklanacağını anlatan Cisco Türkiye Genel Müdürü Didem Duru “Dünyanın dört bir yanında erişim gücüne sahip olan Cisco, müşterilerinin iş hedeflerine ulaşmalarını sağlayacak çözümler sunuyor. Şirket ve kurumlara en üst düzeyde destek veriyor. Tüm bunları son derece yetenekli, işe kendini adamış bir ekip ve kuvvetli iş ortakları ile yapıyor. Ülkemizin dijital dönüşümüne katkıda bulunmayı önceliği haline getiren bir ekibe liderlik etmekten gurur duyuyorum ve bu heyecan verici yolculuğun devamını dört gözle bekliyorum. Cisco Genel Müdürü olarak bu görevde elimden gelenin en iyisini yapmayı heyecanla bekliyorum” dedi.
Didem Duru Kimdir?
24 yıllık deneyime sahip olan Didem Duru, kariyeri boyunca Finansbank, IBM, Dell şirketlerinde çeşitli yöneticilik ve Ülke Genel Müdürlüğü pozisyonlarında çalıştı. 1995 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun olan Duru, Cisco’ya katılmadan önce Dell’de Avrupa Ortadoğu ve Afrika Bölgesi’nde özel müşteri deneyimlerine yönelik Direktörlük görevinde bulundu. 17 yaşında bir kızı olan Duru, aynı zamanda TOG Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi ve gençleri destekleyen sosyal sorumluluk projelerinde yer alıyor.

Etiketler: Cisco Türkiye » David Meads » Didem Duru

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here