Dijital ajanslar dernekleşti

Interact ekonominin ve toplumun dijital platformlarda pazarlama iletişimi, strateji, görsel ve içerik tasarımı, yazılım, programlama ve uygulama geliştirme gibi alanlarda değişen ve gelişen ihtiyaçları doğrultusunda büyümesine yardımcı olmayı amaçlıyor.Interact, her üyesinin kişisel ve kurumsal ehliyetini artırmayı ve yeterliliğini daha da geliştirmeyi, üyeler arasında bilgi, tecrübe ve düşünce paylaşımına olanak hazırlamayı, interaktif ortamda çevrimiçi ve çevrimdışı standartları ve uygulamaları geliştirmeyi hedefliyor. Yeni eğilimlerin, olanakların, tekniklerin ve metodolojilerin araştırmalarına ön ayak olmak ve dijital pazarlama iletişiminin ticari ve toplumsal rolleri konusunda hakem, uzlaştırıcı ve danışman rolünü üstlenmek yine Interact’ın hedefleri arasında yer alıyor. İnteraktif Ajanslar Derneği’nin ilk üyeleri arasında C Section, Gri Creative, MagiClick, Mana Digital, Nexum Creative, Positive, Rabarba, Tagwondo, McCann Erickson ve Efabrika ajansları var.

İnteract ile ilgili tüm detaylı bilgilere www.interact.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Kimler Interact’a Üye Olabilir

Interaktif Ajanslar Derneği’ne üye olmak isteyen ajansların dijital platformlar üzerinde teknoloji, tasarım ve strateji geliştirme alanlarından en az ikisini aktif olarak kullanarak reklamverenlere proje üretiyor olması gerekiyor. Ayrıca, üye olacak ajansların Türkiye’de kurulu ve en az iki yıldır faaliyette bulunuyor olması, herhangi bir reklamveren kuruluş, reklam mecrası, medya kuruluşu ile ortaklık ilişkisi olmaması, ajansın brüt gelir ve çalıştırdığı eleman sayısı bakımından üyelik yönetmeliğinde belirtilen makul ve uygun büyüklükte olması şartları aranıyor.
Üye olacak kişilerin ise belirtilen niteliklere sahip kuruluş veya kuruluşlarda en az iki yıl çalışması, çalıştığı ajansta hissedar veya yönetim kurulu üyesi veya ajansı imzası ile temsil yetkisine sahip üst düzey yönetici olması gerekiyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu