Ana sayfa BT Gündem Dijital fotoğraflarınız koruma altında

Dijital fotoğraflarınız koruma altında

166
0

Kaspersky Internet Security (KIS) gibi güncel antivürüs programlarının önemi daha iyi anlaşılıyor. KIS antivirüs programı, bilgisayarın ağ geçidindeki açıkları saldırılara karşı anında kapatabiliyor. Yeni nesil yazılım sadece epostalarla gelen virüs ve solucanlardan korumuyor. Aynı zamanda, istenmeyen epostaları (spam) filtreliyor. Çevrimiçi ICQ veya anlık mesajlaşmalarınızda da tam koruma sağlıyor. Kaspersky Internet Security yazılımı siz internette gezinirken, saldırı olduğunda sesli olarak uyarıyor ve bilgisayarınızın içinde bulunan değerli dosyaları dışarıdan gelecek tehlikelere karşı koruyor.

Üç adımda virüslerden korunma yolları

Tatildeyken şipşak yakalanan keyifli anları kaybetmemenin yolu, üç aşamalı olarak uygulanacak yöntemlerden geçiyor. Öncelikle sağduyulu davranarak korsan yazılımlardan uzak durup tanıdığınız internet sitelerini tercih etmelisiniz. İkinci olarak önemli bilgilerinizin bir yedeğini (back up) almalısınız. Üçüncü olarak da bilgisayarınıza Kaspersky Internet Security gibi tam koruma sağlayan bir antivirüs programı yüklemelisiniz.

Bu adımları izlemeniz halinde sadece virüs ve solucanlardan korunmakla kalmayıp, bilgisayarınızda bulunan tüm bilgilerinizi güvence altına alacağınızı, güvenlik açıkları ile oltalama kimlik avına (phishing) saldırılarına karşı da kendinizi koruyacağınızı aklınızdan çıkarmayınız.